Życie w dobie pandemii

 

Epidemia Koronawirusa opanowała cały świat. Nikt nie spodziewał się takiej tragedii. Wiele ludzi straciło pracę i nastąpił kryzys gospodarczy. Teraz należy nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości i uważać na siebie, aby nie zostać zarażonym. Są na to pewne sposoby.

Jak żyć w czasach Koronawirusa?

maski przeciwwirusowePierwszy sposób na to, aby uchronić się przed zarażeniem jest pozostanie w domu, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Ludzie muszą jakoś funkcjonować, chodzić do pracy, robić niezbędne zakupy i tak dalej. Osoby starsze, które nie pracują mogą pozostać w domu, a o najpotrzebniejsze rzeczy poprosić dzieci czy wnuków. Osoby dorosłe, które chodzą do pracy muszą zaopatrzyć się w maski przeciwwirusowe. Dzięki maskom, które są obowiązkowe w zamkniętych przestrzeniach, mogą uchronić nas przed zarażeniem. Maski te są wykonane z oddychającego materiału. Posiadają również filtr, dzięki czemu zyskujemy podwójną ochronę. Można kupić maski jednorazowe, które po każdym użyciu należy wyrzucić do kosza. Obecnie istnieje wiele różnych kolorów i wzorów maseczek ochronnych. Można powiedzieć, że nastał nowy trend na noszenie masek. Jeśli jesteśmy przeziębieni czy dopadła nas letnia alergia, kiedy nałożymy maseczkę, nasze bakterie nie dostaną się poza maseczkę. W niektórych miastach maseczki rozdawane są za darmo. Należy pamiętać, że przy wejściu do każdego sklepu czy miejsca zadaszonego, trzeba nałożyć maseczkę. Trzeba założyć ją w taki sposób, aby usta i nos były zasłonięte.

Maski ochronne nie są drogie, zazwyczaj jest to koszt kilku złotych. Można również uszyć taką maskę samodzielnie ze skrawek materiałów, jakie posiadamy w domu. Można również wesprzeć organizacje do walki z koronawirusem i kupić maseczki od lokalnych sprzedawców czy krawcowych.