Zdrowie najmłodszych – zestaw piankowy

zestaw piankowyJak ważna jest odpowiednia, codzienna aktywność fizyczna wie każdy z nas. Najważniejsza jest zaś dla najmłodszych. Po pierwsze dla ich zdrowia, po drugie dla kształtowania zdrowych nawyków na przyszłość.

Problem w tym, że dzieci należy mieć czym zachęcić do ćwiczeń fizycznych. Dlatego warto zabrać o to, by była to tak naprawdę świetna zabawa. Przydadzą się do tego celu na pewno materace gimnastyczne w różnych kolorach, kształtach, przyjemnie miękkie, ale także elastyczne. Zapewnią doskonałe bezpieczeństwo dla dzieci. To dobre środowisko do ćwiczenia fikołków oraz skomplikowanych i trudnych z punktu widzenia najmłodszych figur. Materac ochroni przed bolesnym upadkiem, jednocześnie osłaniając od powierzchni ziemi, dzięki czemu możliwa będzie zabawa także na świeżym powietrzu.
Zestaw piankowy również jest obiektem kolorowym, miękkim i zachęcającym do zabawy. Dzieci chętnie wskakują na wypełnione gąbką figury geometryczne, na których można usiąść, wspiąć się lub zjechać z mini zjeżdżalni. Zapewnia przyjemną zabawę połączoną z ruchem nawet na wiele godzin. Konfigurację figur można dowolnie zmieniać, a mali architekci będą mieli okazję wznosić swoje pierwsze ściany, fortece i budynki, tworzyć meble. Wszystko ograniczone jest tylko wyobraźnią dziecięcą.

Wąż spacerowy to świetne rozwiązanie aby utrzymać w ryzach gromadkę dzieci z przedszkola podczas wyjść na miasto. Dzieci otrzymują polecenie by mocno trzymać się długiego węża dzięki czemu żadne z nich nie zagubi się. Wąż to również pretekst do zabawy, z którego dzieci chętnie korzystają. Mogą one na przykład pobawić się w „pociąg”.