Zawiesie jakiego rodzaju warto wybrać?

Wiele procesów logistycznych wymagać będzie od nas przeładunku towarów, na przykład z samochodów i ciężarówek na platformy kolejowe. Dotyczy to szczególnie towarów, które mają duże gabaryty, a także są bardzo ciężkie. W takich sytuacjach możemy zapomnieć o ręcznym przeładunku, czy nawet wózkach widłowych, które sprawdzają się w niektórych przypadkach.

Nowoczesne zawiesie musi być wytrzymałe

zawiesia łańcuchoweRatunkiem dla nas w takiej sytuacji mogą okazać się dźwigi, żurawie albo suwnice – zależy to od warunków przeładunku. Taki sprzęt musi być jednak odpowiednio wyposażony. Jak wybrać zawiesie, które będzie najbardziej optymalne? Musimy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są parametry techniczne przedmiotu, który chcemy wyładować. Jeżeli jest on wyjątkowo ciężki, dobrze sprawdzi się lina stalowa, która może być pętlowa lub oplotowa, a także wyposażona w haki. Nie wolno jej jednak stosować w sytuacji, gdy przedmiot ma twarde i ostre krawędzie, które mogą przetrzeć linę – jest ona podatna na tego typu uszkodzenia. Zainteresowanie zawiesiami tego typu jest szczególnie wysokie w przypadku rozładunku różnego rodzaju wielkogabarytowych elementów, które mają bardziej opływowe kształty i nie posiadają ochronnej warstwy lakieru, która mogłaby zostać uszkodzona przez twardą i ostrą strukturę liny. Można dzięki temu budować naprawdę wymagające obiekty oraz rozwijać firmę.

Szczególnie w branży budowlanej, gdzie często korzysta się z prefabrykowanych elementów, rozładunek materiałów odbywa się za pomocą zawiesia linowego, które wykonane zostało z grubej stalowej plecionej liny, mogącej utrzymać ogromy wielotonowy ciężar wysoki nad ziemią. Od dobranego przez nas rodzaju zawiesia zależy przede wszystkim bezpieczeństwo pracowników, którzy biorą w tym udział.

Informacje pochodzą z https://szekle.eu