Zalety soczewek Big Eyes

Coraz częściej osoby z wadą wzroku decydują się na zrezygnowanie z okularów na rzecz soczewek. Soczewki kontaktowe są znacznie wygodniejsze, tańsze, a także mogą w bardzo ciekawy sposób odmienić wygląd naszych oczu nie tylko poprzez zmianę ich koloru. Obecnie na rynku mamy szeroki wybór względem szkieł kontaktowych, także tych bez dioptrii.

Soczewki Big Eyes 

soczewki powiększające oczyChoć okulary również mogą w znaczny sposób zmienić wygląd naszej twarzy dodając jej uroku i podkreślając naszą urodę, to jednak soczewki pod tym względem potrafią o wiele więcej. Nie jest to ich jedyna zaleta ponieważ soczewki są także znacznie wygodniejsze, kiedy wychodzimy na zewnątrz. Przede wszystkim nasze pole ostrego widzenia nie jest ograniczone oprawkami. Poza tym idąc w okularach na przykład na imprezę, mogą nam one spaść i się potłuc, co z oczywistych względów nie ma miejsca w przypadku soczewek. Jednymi z najczęściej wybieranych szkieł kontaktowych są soczewki powiększające oczy które możemy spotkać także pod nazwą Big Eyes. Są to kolorowe soczewki, których zabarwiona powierzchnia imitująca kolor tęczówki jest delikatnie większa, co jednak daje niesamowity efekt wizualny sprawiając, że całe nasze oczy wyglądają na po prostu większe. Takie soczewki występują zarówno w kolorach naturalnych za sprawą których możemy zarówno zmienić barwę naszych tęczówek całkowicie, jak i podkreślić ich naturalny kolor, jak i w kolorach niespotykanych na oczach, a także i we wzorach.

Soczewki Big Eyes nie są wcale droższe od typowych soczewek kolorowych, a dają znacznie lepsze efekty. Pasują zarówno do normalnego wyglądu na co dzień, jak i do bardziej wyszukanego, gdy idziemy na przykład na imprezę. Warto wspomnieć o tym, że ich wielkość w żaden sposób nie utrudnia nam nakładania soczewki i podczas aplikacji nie odczujemy różnicy pomiędzy zakładaniem zwykłych soczewek, a tych powiększających oczy.