Zadaszenia z płyt poliwęglanowych komorowych

W branży budowlanej wykorzystywane są coraz to nowocześniejsze materiały charakteryzujące się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Dużą grupę produktów stanowią różnego rodzaju płyty wykonane z tworzyw sztucznych. Płyty polimerowe wykonane z poliwęglanu wykorzystywane są ze względu na swoje doskonałe właściwości mechaniczne, elektrostatyczne i termiczne.

Niezwykłe właściwości płyt poliwęglanowych

płyty poliwęglanowe komoroweSą niezwykle elastyczne, a dodatkowo uszlachetnione, odporne są na promieniowanie UV i znaczne różnice temperatur. Wśród tworzyw największą popularnością cieszą się płyty poliwęglanowe komorowe, które stanowią alternatywę dla szkła. Poliwęglan komorowy charakteryzuje się niezwykłą lekkością oraz wytrzymałością mechaniczną. Jest odporny na działanie temperatur, a dzięki dodatkowej warstwie akrylu na powierzchni odporny jest na przebarwienia i promieniowanie UV. Płyty o strukturze komorowej są niezwykle łatwe w obróbce i najczęściej stosowane są jako elementy zadaszeń, ścianek działowych, podświetlanych kasetonów reklamowych oraz świetlików. Bardzo często stanowią element zabudowy werand, altan i budynków użyteczności publicznej. Pojawiają się również w gospodarstwach domowych, zwłaszcza, że odznaczają się lekkością i łatwością montażu, przez co nie obciążają konstrukcji budynku. Dodatkowo stanowią materiał o dużej odporności na trudne warunki atmosferyczne wykazując wysoką termoizolacyjność oraz przepuszczalność światła.

Płyty poliwęglanowe o strukturze komorowej mogą być w dowolny sposób formowane i indywidualnie dopasowane do potrzeb. Nowoczesne tworzywa są niezwykle praktyczne, wytrzymałe oraz odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych. Szeroka gama kolorystyczna dostępna na polskim rynku daje wiele możliwości aranżacji w przestrzeniach budowlanych przeznaczonych do użytku mieszkalnego i publicznego.