Zaawansowany sprzęt do wentylacji

Konwencjonalne systemy wentylacji rzadko bywają skuteczne, zwłaszcza w starym budownictwie, które zostało zaprojektowane i wykonane przeszło trzydzieści lat temu, a czasem i więcej. Unowocześnienie systemów wentylacyjnych jest więc priorytetem dla wielu osiedli i prywatnych właścicieli domów.

Najnowocześniejsze ulepszenia do systemów wentylacji

automatyka do wentylacjiZautomatyzowane systemy wentylacyjne nazywane są często wentylacją mechaniczną, gdyż wykorzystują one pompy powietrza oraz wentylatory wyciągowe do wymiany powietrza w mieszkaniach, w których wentylacja tego typu jest zamontowana. Najczęściej zdarza się iż taki system montowany jest w obiektach dopiero budowanych, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie by zamontować go w już wybudowanych blokach. Automatyka do wentylacji, służąca do stworzenia mechanicznego systemu wentylacyjnego może być zamontowana w systemie wentylacji konwencjonalnej, i tym samym skonwertować go na system mechaniczny, lub też być osobnym rodzajem wentylacji, od początku działającym w danym obiekcie. Systemy mechaniczne i pompy powietrzne to najważniejsze elementy automatyki do wentylacji mechanicznej. Opiera się na nich działanie całego systemu, więc często zdarza się iż właściciele mechanicznej wentylacji zaopatrują się wyłącznie w najwydajniejsze i najbardziej sprawdzone modele, nawet jeśli są one urządzeniami dość drogimi.

Automatyczne systemy sterowania wentylacją są natomiast nowoczesnym i bardzo przydatnym dodatkiem, pozwalającym właścicielom wentylacji na zaprogramowanie jej działania, oraz na ustawienie wielu parametrów pracy systemu. Przede wszystkim, takie system mają na celu ograniczenie utraty ciepła przez zbyt intensywne działanie systemów odprowadzających powietrze, oraz regulację ilości powietrza wtłaczanego do pomieszczenia.