Z czego produkuje się lampy dziecięce?

Każdy z nas powinien wiedzieć, że współcześnie praktycznie wszystkie lampy do salonu czy dziecięce, które chcemy kupić, zostały wykonane z półfabrykatów. Niewielu z nas wie, co to tak naprawdę jest i jakie są ich rodzaje. Jeżeli chcemy mieć w swoim domu lampy do salonu, czy wspomniane dziecięce, to powinniśmy dowiedzieć się o nich trochę więcej.

Podział półfabrykatów i oczekiwania wobec lamp

lampy dziecięcePółfabrykat – niewykończony przedmiot pracy, z którego przez dalszą obróbkę wykonuje się części. Rodzaje półfabrykatów: półfabrykat z materiałów hutniczych – wszelkiego rodzaju wyroby walcowane w postaci prętów, blach, rur, kształtowników; półfabrykaty spajane – dzielimy je na 3 grupy:
spawane, zgrzewane i lutowane – dość specyficzna grupa i wiąże się ściśle z wyrobami walcowanymi, które tworzą dla nich materiał wyjściowy; odkuwki – swobodne (otrzymuje się przez kucie bez dodatkowych pomocy lub też z zastosowaniem prostego oprzyrządowania) lub matrycowe (niezbędne jest zaprojektowanie i wykonanie matrycy);
odlewy – obok półfabrykatów walcowanych należą do najliczniej spotykanych materiałów wyjściowych – najważniejsze metody wytwarzania: odlewanie w formach piaskowych z formowaniem ręcznym, z formowaniem maszynowym, odlewanie w formach metalowych, odlewanie pod ciśnieniem, metodą odśrodkową, precyzyjne; półfabrykaty z tworzyw sztucznych – np. pręty, rury, płyty;
wykroje – powstają z wyrobów hutniczych przez wycinanie np. tarcza; półfabrykaty otrzymane metodą obróbki plastycznej na zimno – materiałem wyjściowym są najczęściej wykroje, wykonuje się je najczęściej przez tłoczenie, prasowanie, wyciskanie, ciągnienie; półfabrykaty otrzymane przez spiekanie proszków metali – prasowanie w odpowiednich formach i spiekanie proszków metali.

Na dobór półfabrykatu wpływa wiele czynników, z kolei wybór półfabrykatu odbija się bardziej lub mniej korzystnie na jakości produktu końcowego. Gdy zainteresują nas lampy dziecięce na tyle, że zdecydujemy się na zakup jednej z nich, będziemy chcieli wiedzieć, jaką wytrzymałością będzie się cechować. Wiadomym jest to, że lampy do hal przemysłowych czy też magazynów nie muszą charakteryzować się takimi walorami estetycznymi jak te, które montujemy w naszych mieszkaniach.

Informacje zawarte w tym artykule z pewnością pomogą nam zrozumieć, w jaki sposób i z jakich materiałów został wykonany produkt, którego zakup rozważamy. Wywnioskujemy także, jakiej wytrzymałości na różne czynniki możemy spodziewać się po wspomnianej lampie dziecięcej. Ważne jest, by nie dokonywać wyboru tego źródła światła na zasadzie „chybił-trafił”. Może się to okazać zgubne w skutkach.