Wytrzymałe orurowanie samochodowe

Jazda samochodami terenowymi po offroadzie jest bardzo popularnym zajęciem, i wielu właścicieli terenówek mierzy się z wieloma trasami terenowymi na całym kraju. Nie wszystkie samochody które są oznakowane jako terenowe nadają się jednak do jazdy po offroadzie, przede wszystkim z racji nieszczególnie wysokiej trwałości.

Najnowocześniejsze orurowanie do dustera

orurowanie aut dusterJednym z najstarszych, a jednocześnie najbardziej skutecznych sposobów na podwyższenie wytrzymałości samochodu jest zamontowanie orurowania. Jest to najczęściej stalowa rama, która instalowana jest do podwozia tuż pod karoserią, a której zadaniem jest osłanianie pojazdu w przypadku kolizji. Taka modyfikacja jest zdecydowanie przydatna w samochodach terenowych, bardzo często uderzających w najróżniejsze przeszkody terenowe. Orurowanie aut duster początkowo było bardzo improwizowaną modyfikacją, wykonywaną w warsztatach samochodowych na zamówienie. Obecnie jednak można dostać dedykowane orurowanie do większości modeli terenowych samochodów u producentów, jako firmową modyfikację, mającą pozwolenie drogowe. Fakt iż większość wariantów orurowania spełnia wymagania drogowe jest ważny dla tych kierowców, którzy jeżdżą samochodami terenowymi nie tylko po offroadzie ale również i po drodze.

Tego rodzaju modyfikacje można założyć już przy zakupie samochodu, aczkolwiek większość kierowców montuje takie modyfikacje już po zakupie samochodu, jako wzmocnienie konstrukcji pojazdu. Modyfikacje wykonują zakłady motoryzacyjne, warsztaty naprawcze i mnóstwo innych punktów, toteż znalezienie dobrego zakładu w którym można zamontować taki sprzęt jest bardzo łatwe i bezproblemowe. W wielu warsztatach można także zlecić wykonanie takiej modyfikacji do dowolnego rodzaju samochodu, terenowego czy drogowego.