Wykończenie balkonów przy pomocy okapników

 

Balkon to bardzo przydatna część domu, szczególnie jeśli chodzi o relaks. Jego konstrukcja jest dobrze znana, nie stanowi problemu dla budowlańców. Jednak mimo to wykończenie go często zawodzi, dlatego postanowiono zmienić koncepcję wykończeniową. Chodzi tutaj o najbardziej problematyczną część, czyli krawędzie betonu. 

Okapniki na krawędziach zamiast płytek balkonowych

okapniki balkonoweCzęsto widać, że na krawędziach balkonu nie ma płytek, ponieważ odpadły poprzez rozsadzenie przez zamarzniętą wodę. Wynika z tego, że ceramiczne płytki nie spełniają dobrze swojej funkcji, ponieważ są podatne na działanie wody. Jest to raczej sposób tymczasowy. Obecnie stosuje się okapniki balkonowe, czyli najczęściej blaszane obróbki, które zakłada się na krawędziach. Jeżeli ktoś interesuje się budownictwem, to powinien wiedzieć czym jest obróbka boczna dachu. Tak samo jest z okapnikami, pełnią dokładnie taką samą funkcję. Zamontowanie ich nie jest kłopotliwe, a wytrzymałość takiego rozwiązania jest bardzo wysoka. Sporym atutem jest to, że wykonane są z impregnowanej blachy, dlatego nie wpływa na ich żywotność woda. Kolor obróbki wybieramy samemu z całej palety barw, wszystko zależy od indywidualnego zamówienia. Droższe egzemplarze wyglądają tak, jakby ich w ogóle nie było, co jest plusem dla każdego, kto chciałby mieć balkon w stylu klasycznym. Odpowiedni dobór koloru oraz gięcia może unowocześnić tą przestrzeń, a jeżeli podobają nam się wzorki i inne ozdobniki to łatwo jest je domalować. Doskonale jest to stosować w budynkach użytku publicznego przez wysoką wytrzymałość i niską cenę.

Nowoczesne rozwiązania pozwolą dostosować przestrzeń balkonową do własnych upodobań oraz znacznie ją udoskonalić. Dzięki temu unikamy remontów i napraw, czyli oszczędzamy nasze pieniądze. Taniej jest kupić specjalnie giętą blachę i kilka śrub, niż ceramiczne płytki. Stosowanie okapników daje świetny efekt estetyczny.