Wycinaki do przelotek

Wybór odpowiednich zasłon i firan do każdego pomieszczenia nie należy do łatwych zadać, bo jest ich bardzo duży wybór. Niektórzy mają niewymiarowe okna i nie są w stanie dopasowanie na nie dostępnych w sprzedaży gotowych zasłon.

Do czego służą wycinaki?

wycinak pod przelotkiJeżeli żadne z dostępnych w sklepach zasłon i firan, nie pasują do naszych okien, to nie pozostaje nam nić innego jak samemu je uszyć, albo zlecić to zadanie krawcowej. Niektóre duże salony z materiałami, oferują swoim klientom usługę szycia zasłon i firan z zakupionych u nich materiałów. Wystarczy wybrać odpowiednią tkaninę i podać wymiary okna, oraz wybrać sposób zawieszania sich na karniszu. Najpopularniejsze są firany wieszane na specjalnych tunelach, otworach w materiale, albo doszytych uszach. Powoli odchodzi się od tradycyjnego sposobu wieszania na metalowych żabkach, bo mogą one zaciągać materiał i go niszczyć. Aby zrobić równe otwory w zasłonach, konieczny jest wycinak pod przelotki, który szybko i sprawnie wykona za nas całą pracę. Oczywiście możemy ręcznie wycinać równe kółka w stałych odstępach, albo to dość ciężkie zadanie. Wycinak robi otwory o jednakowej wielkości co parę centymetrów i zabezpiecza brzegi materiału przed strzępieniem się. W tak wykonane otwory, wystarczy jednie włożyć przelotki, zacisnąć je i można wieszać zasłony na karniszu. Wycinaki mają niewielkie rozmiary i wyglądają jak stemple pocztowe, które od spodu posiadają stalowe kółko z zaostrzonymi brzegami tnącymi. Posiadają one kilka rozmiarów.

Zasłony na przelotkach wyglądają bardzo ładnie i doskonale się układają, szczególnie jeżeli jest dużo materiału, który się układa w gustowną harmonijkę. Wycinak jest używany przez profesjonalnych krawców, ale możemy go także samodzielnie w domu stosować.