Wybór parapetów zewnętrznych

 

Parapet jest niezwykle ważnym elementem każdego okna, niezależnie od tego, czy jest to okno cechujące się większymi, czy też mniejszymi rozmiarami. Bez względu na to, czy wstawiamy okno do budynku mieszkalnego, czy też biurowego, parapet musi znaleźć przy nim swoje zastosowanie. Co ważne, parapety dzielimy na zewnętrzne i wewnętrzne, w zależności od tego, po której stronie okna się znajdują.

Niezniszczalne parapety zewnętrzne

parapety zewnętrzne antracytBardzo często parapety wewnętrzne i zewnętrzne realizowane są z zupełnie innych materiałów, w związku z czym czasami produkowane są przez różne firmy. Zróżnicowanie materiałów nie powinno nas szczególnie zaskakiwać, ponieważ parapety zewnętrzne muszą charakteryzować się zdecydowanie większą wytrzymałością na oddziaływanie czynników, np. atmosferycznych. W przypadku tych produktów dość istotną rolę odgrywa też kolor produktu, na który się zdecydujemy. Najczęściej chcemy, by był on nie tylko dopasowany do estetyki wykonania elewacji budynku, ale również, by zachowywał swoją niezmienność przez długi czas. Z tego też powodu, jeśli chodzi o parapety zewnętrzne antracyt jest kolorem, który cieszy się dużą popularnością na rynku. Nie ma w tym niczego zaskakującego, jest to bowiem kolor, który zachowuje swój odcień przez długi czas, a ponadto w uniwersalny sposób pasuje do zdecydowanej większości elewacji budynków, jakie obecnie się spotyka w większych i mniejszych miastach.

Co istotne, parapety zewnętrzne zawsze produkowane są w taki sposób, by ich wnętrze zostało w odpowiedni sposób zabezpieczone przed oddziaływaniem różnego typu czynników atmosferycznych, przede wszystkim tych, które związane są z wszelkiego rodzaju wilgocią. Jednocześnie są to produkty odznaczające się różną grubością, co pozwala nam na dopasowanie produktów do naszych potrzeb.