Wrocław od strony turystycznej

Wrocław jest bardzo pięknym miastem, ale jak to na duże miasto przystało noclegi tam, są drogie. Wybierając się na urlop, wakacje czy ferie do Wrocławia najlepiej jest opracować sobie plan wycieczki, a nocleg zarezerwować wcześniej.

WrocławJeżeli wybieramy się na romantyczną wycieczkę we dwoje, najlepiej jest wybrać hotel, na miarę możliwości finansowej. Natomiast jeżeli na taką wycieczkę wybieramy się z rodziną, może ciekawiej dla dzieci i zarazem taniej jest wynająć pokój w schronisku młodzieżowym, prywatnych kwaterach czy przyczepie kempingowej.
Przebywając w tym mieście na pewno warto zobaczyć rynek Wrocławski. Wrocław leży nad rzeką Odrą, spływ kajakowy, albo przepływ widokowy tą rzeką może być kolejną atrakcją i propozycją spędzenia czasu. Jeżeli nie chcemy wynajmować samochodu czy też poruszać się komunikacją miejską, miasto to ma bardzo wiele tras spacerowych, między innymi wokół starego miasta czy trasa śladami Eberharda Mocka.
Jeżeli jesteśmy ze swoimi pociechami warto też wybrać rasę zwiedzając słynne Wrocławskie krasnale. Po Wrocławiu jeżdżą też meleksy, które są zarazem ciekawe, zabytkowe, jak i zbawienne dla zmęczonych nóg. Jedną z atrakcji Wrocławia, której nie ma żadne inne miasto Polski jest Wyspa Słodowa, należy ona do archipelagu wysp na Odrze. Oprócz niej znajdują się tam takie wyspy jak: Bielarska, Młyńska, Piasek, Daliowa i Tamka. Leżą one w najstarszej części miasta. Miłośnicy motoryzacji też znajdą coś dla siebie w tym mieście, ponieważ właśnie tu znajduje się muzeum motoryzacji Topacz, w które posiada ponad sto luksusowych, oryginalnych i zabytkowych motocykli i samochodów.

Miłośnicy sportu mogą odwiedzić stadion we Wrocławiu, po prostu zwiedzając albo od strony widza jakiegoś widowiska. Dla miłośników przyrody Wrocław posiada ponad 44 parki pełnie zieleni, spokoju i ciszy.