Wózek inwalidzki na akumulator

 

Każdy czasem potrzebuje załatwić swoje sprawy w urzędzie, sklepie, czy udać się na wizytę u lekarza. Te potrzeby dla osób niepełnosprawnych mogą być ciężkie do realizacji, kiedy nie posiadają odpowiedniego pojazdu, ponieważ same często mają problem z poruszaniem się.

Zakup wózka inwalidzkiego

wózki inwalidzkie elektryczneOsoby niepełnosprawne często są uzależnione od osób trzecich, ponieważ nie są w stanie same zrobić zakupów, pojechać do lekarza, czy załatwić sprawy w urzędzie. Czasem pokonanie kilkunastu metrów sprawia im wielki kłopot, więc potrzebują pomocy.  Najlepszą pomocą są wózki inwalidzkie elektryczne, które dają im poczucie niezależności. Są to nowoczesne pojazdy, posiadające wygodne fotele dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, dzięki którym mogą one w łatwy sposób wsiąść i zsiąść ze skutera. Skutery elektryczne są zasilane niewielkim akumulatorem, który po około sześciu – ośmiu godzinach jest gotowy do użycia. Maksymalna prędkość, z jaką może jechać wózek elektryczny, to około piętnastu kilometrów na godzinę. Aby jazda była komfortowa i stabilna, skuter posiada amortyzowane zawieszenie i duże cztery koła zapewniające łatwe kierowanie po każdej nawierzchni. Wózek waży ponad sto sześćdziesiąt kilogramów bez kierowcy. Jego maksymalne obciążenie wynosi sto osiemdziesiąt kilogramów, na które się składa waga kierowcy i dodatkowe rzeczy znajdujące się w koszyku i zamykanym pojemniku. Inwalida może skuterem jeździć także po zmroku, gdyż jest on wyposażony w kompletne oświetlenie LED dające dużo światła.

Zakup wózka inwalidzkiego najlepiej dokonać w sklepie internetowym ze socjalistycznym sprzętem medycznym, gdyż będzie tam największy wybór i najniższe ceny. Ceny skuterów tego typu kształtują się na poziomie od pięciu do nawet trzynastu tysięcy złotych.