Większa przestrzeń w domu – drzwi szklane

Każdy z nas marzy o większej przestrzeni w domu. Bardzo często narzekamy, że brakuje nam miejsca na przechowywanie rzeczy lub po prostu przestrzeń wokół na jest za mała. Ogromna ilość mebli stolików, szafeczek i innych rzeczy sprawia, że w chodzą do pokoju mamy wrażenie, że jest niezwykle mały. Restauratorzy i właściciel biur znaleźli rozwiązanie tego odwiecznego problemu. Wiadomo, bowiem, że w takich miejscach przestrzeń odgrywa naprawdę ważną rolę.

drzwi szklaneTo rozwiązanie to drzwi szklane i szklane ścianki. Dzięki nim nie mamy wrażenie, że pokój jest dużo większy. Oczywiście nie każdy może wybrać ego typu rozwiązanie. Musimy, bowiem pamiętać, że drzwi szklane bywają niebezpieczne i mogą się stłuc. Oczywiście do momentu, gdy nie zostaną zbite lub na nie nie wpadniemy, nic nam nie grozi. Ponieważ szklane ścianki oraz drzwi dają nam wrażenie, że pokój się nie kończy, jeśli posiadamy dzieci lub takie nas odwiedzą mogą nieświadomie zderzyć się z taką ścianką.
Niestety takie bezpośrednie spotkanie ze ścianką może skończyć się naprawdę tragicznie. Dlatego jest to rozwiązanie dla domów, których dzieci nie przebywają. Najlepiej oczywiście sprawdzają się w biurach. Dzięki temu zyskujemy nowoczesny wygląd pomieszczeń, a dodatkowo mamy wgląd na pracę naszych pracowników. Dla wielu osób to ważna kwestia, dlatego też tego typu ścianki wydają się świetnym rozwiązaniem. Chociaż ścianki te nie są żadnym zabezpieczeniem przed zimnem, w domkach tenisowych mogą okazać się idealnym rozwiązaniem. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że nie da się ich rozszczelnić. Z całą pewnością jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie nowoczesny, dość awangardowy styl. Nie każdy musi mieć drewniane biurka i piękne fotele, coraz częściej w biurach spotykamy się z prostotą.

Również w domach odchodzimy od meblościanek na rzecz mniejszych szafek lub też zabudowanych szaf, dzięki którym też możemy powiększyć nasza przestrzeń, np. montując na szafie wielkie lustra. Tak naprawdę wiele zależy od tego, jaki mamy gust, co nam się podoba i to czy wolimy funkcjonalność, czy podążanie za trendami.