W Kudowie Zdrój jest wiele atrakcji turystycznych

Od wielu lat jest znana jako miejscowość uzdrowiskowa. W latach dwudziestych XX wieku przebywał tam nawet przyszły premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill. Do zdrowia dochodzi tu również niemieccy żołnierze. Tutejszy klimat uchodzi za najłagodniejszy w naszym kraju. Śnieżne zazwyczaj zimy sprzyjają wszelkiej aktywności właściwej dla tej pory roku, a lato – za sprawą łagodzących tutejsze warunki klimatyczne lasów – jest suche, ciepłe, ale bez, zniechęcających do górskich wędrówek, upałów.

Znane atrakcje turystyczne w Kudowie Zdrój

atrakcje turystyczne kudowa zdrójSwoim pięknem zachwyca Park Zdrojowy. Wchodzi się do niego kamienną kaskadą schodów, spotykając się natychmiast z wielowiekową historią. Deptakami Parku Zdrojowego spacerowali niegdyś królowie i władcy- Fryderyk Wilhelm III, cesarz Franciszek I, czy car Rosji Aleksander I oraz Winston Churchill, Bruno Schulz i… przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych John Quincy Adams. Jak widać uzdrowisko miało wielu słynnych kuracjuszy. Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne Kudowa Zdrój oferuje ich wiele. Jedną z najpopularniejszych jest Kaplica Czaszek. Zbudowano ją z ponad dwudziestu tysięcy szczątek ludzkich. Pozujemy tu dreszczyk emocji. Jest to jedno z kilku takich miejsc w Europie. Wizyta w tym miejscu na pewno na długo zostanie w naszej pamięci. Dzieci będą cieszyć się z wizyty w Muzeum Zabawek Bajka. Jest tu wiele eksponatów, które zwrócą ich uwagę. Miasteczko jest znane również ze swoich wód zdrojowych.

Uzdrowisko oferuje wiele możliwości, turystyki aktywnej zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Piękne i bezpieczne trasy rowerowe na pograniczu polsko – czeskim, szlaki piesze o różnym stopniu trudności zachęcają do odwiedzenia jednego z najpiękniejszych kurortów w Polsce o każdej porze roku. Dzieci na pewno nie będą się tu nudzić.