Uwaga na kurierów

W polskiej branży transportowej funkcjonuje obecnie większość znanych za granicą firm kurierskich, które świadczą swoje usługi zarówno na płaszczyźnie przesyłek wielkogabarytowych, jak i tych małych – drobnicowych. Rywalizacja o klienta jest więc zdecydowanie zacięta, jednak pewien niepokój wprowadzają opinie osób korzystających z oferty polskich kurierów.

Nie są one delikatnie mówiąc najlepsze, dlatego jeśli prowadzimy sklep internetowy – będący przecież działalnością handlową opartą ściśle na kooperacji z kurierami – lepiej poszukajmy sposobów na zabezpieczenie naszych przesyłek. Sami kierowcy oraz pracownicy sortowni często bowiem traktują paczki tak, iż fabryczne opakowanie oraz mocna taśma pp nie są w stanie zapobiec uszkodzeniom. Nawet nalepki ostrzegające o delikatnym towarze wewnątrz przesyłki nie są w stanie zapewnić skutecznej ochrony przed rzucaniem paczką przez magazynierów. Również warunki samego przewozu tych rzeczy nie należą do najlepszych.
Ratunkiem może być tutaj folia stretch maszynowa, która świetnie zabezpieczy nasze przesyłki przed szkodliwymi warunkami podróży oraz zagrożeniami czyhającymi w sortowni paczek, takimi jak silne słońce, mróz czy wilgoć. Dzięki temu, że jest to nieprzepuszczalny i rozciągliwy materiał, możliwe jest owinięcie nim nawet kilku pudełek, z których stworzy się jedna duża paczka. Taka ochrona z folii zapewnia to, iż towar dotrze do nabywcy w takim stanie w jakim by sobie tego życzył. Zazwyczaj folia stretch oferowana jest w kilku wariantach grubości, a więc dla cenniejszych artykułów warto wybrać folię mocniejszą.

Czasem niezbędne jest ukrycie zawartości paczki, gdy odbiorca przesyłki oczekuje dużej dozy dyskrecji. Jeśli więc potrzebna nam jest inna niż przezroczysta folia stretch producent, z którego usług korzystamy będzie posiadał w asortymencie folię czarną lub niebieską.