Ubranka do chrztu dla dziewczynek

Chrzest jest obrzędem w religii chrześcijańskiej, która symbolizuje obmycie z grzechu pierworodnego. Polega on na obmyciu wodą święconą głowy dziecka. Zgodnie z wyznaniem rzymskokatolickim każdy człowiek rodzi się z jarzmem grzechu, który zostaje odpuszczony jedynie poprzez sakrament chrztu. Jest to symboliczne również włączenie do wspólnoty chrześcijan.

Jak ubrać dziewczynkę do chrztu?

satynowa sukieneczka do chrztuW obyczajach chrześcijańskich dziecko przyjmuje chrzest kiedy jeszcze jest całkiem malutkie. W zasadzie tę decyzje w jego imieniu podejmują rodzice. Przyjęcie tego sakramentu wiąże się z wizytą w kościele. Chrzest dzieci przyjmują podczas uroczystej Mszy Świętej. W jej ramach cała społeczność chrześcijańska modli się o ich błogosławieństwo i ochronę Ducha Świętego. W tym celu ubierane są w specjalne stroje chrzcielne. Są one koloru białego. Satynowa sukieneczka do chrztu to najczęściej wybierany model ubranka dla dziewczynki. Satyna to nic innego jak specjalny rodzaj atłasu. Najczęściej wykonana jest z bawełny. Zatem stanowi całkowicie materiał naturalny. Satyna jest błyszczącą tkaniną, co sprawia, że ubrania z niej wykonane są niezwykle eleganckie i świetnie sprawdzą się na specjalne okazje takie jak chrzest. Ubranka dla małych dzieci zakładane z okazji chrztu mogą posiadać również dodatkowe ozdoby. Są nimi najczęściej świecące oraz błyszczące cekiny. Należy jednak pamiętać o tym, aby dziecko nie miało możliwości ich zjedzenia.

Chrzest stanowi niewątpliwie ważny aspekt w życiu każdej rodziny chrześcijańskiej. To oni są zobowiązani od tej pory do wychowania swojego dziecka w chrześcijańskiej wierze. Co więcej obiecują, że będą stanowić dla niego przykład. Niemal każde dziecko podczas chrztu przyjmuje drugie imię swojego patrona, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem danego dziecka.