Trudny wybór odpowiedniego grilla

 

Każdy z nas uwielbia spotkania z rodziną lub znajomymi/przyjaciółmi przy grillu. Często wręcz nie możemy się doczekać rozpoczęcia sezony grillowego. Jednak zanim sezon się rozpocznie warto przygotować się do niego i sprawdzić jakość naszego grilla, bo może się okazać, że czas na nowy.

Jaki rodzaj grilla wybrać, węglowy, gazowy, elektryczny?

grill weber elektryczny na tarasObecnie na rynku jest wiele rodzajów grilli. Możemy między innymi znaleźć tradycyjne grille węglowe lub bardziej nowoczesne grille gazowe czy elektryczne. Czym one się różnią? Jak sama nazwa wskazuje różnią się rodzajem paliwa. Zanim jednak zadamy sobie pytanie jaki grill wybrać, należy się zastanowić gdzie będziemy go używać, ile osób ma on wyżywić, czy po sezonie znajdziemy wystarczającą ilość miejsca do jego przechowania, dopiero później możemy zastanowić się jaki model wybrać. Najchętniej wybieranym rodzajem grilla jest ten na węgiel, ponieważ wiele osób twierdzi, że nic nie zastąpi zapachu oraz smaku dymu w przyrządzonych potrawach. Jeśli jednak chcemy, aby potrawy były przyrządzane w łatwy i szybki sposób powinniśmy wybrać grill weber elektryczny na taras. Jakie są zalety takiego grilla? Otóż nagrzewa się on w bardzo krótkim czasie a i czas przygotowania potrawy jest znacznie krótszy niż w przypadku pozostałych rodzajów grilli. Poza tym takie grille są bardzo bezpieczne, gdyż nie nagrzewają się tak jak grille węglowe. Należy jednak pamiętać o tym, że taki grill musi mieć dostęp do gniazdka z prądem. Co jeszcze zyskujemy? Ciszę i spokój, ponieważ taki grill nie dymi, co zazwyczaj przeszkadza naszym sąsiadom, którzy przez to na nas krzyczą.

Sama ostatnio kupiłam taki grill i jestem z niego bardzo zadowolona. W porównaniu z grillami gazowymi zajmują o wiele mniej miejsca, dzięki temu mogę zaprosić jeszcze więcej gości a i nie mam kłopotu z jego przechowywaniem. Poza tym w przypadku niektórych modeli możemy grillować przez cały rok. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają potrawy z grilla.