Technologie spawarek do aluminium

Spawanie wiązką elektronów (EBW) odbywa się w próżni (za pomocą komory próżniowej), aby zapobiec rozpraszaniu wiązki. Istnieje wiele typowych zastosowań dla EBW, które można wykorzystać do łączenia grubych odcinków. Oznacza to, że można go zastosować w wielu gałęziach przemysłu, od kosmonautyki po energetykę jądrową i motoryzacyjną po kolej.

Spawarki do aluminium wykorzystujące wiązkę elektronów

tanie spawarki do aluminiumProces ten, stosowany do łączenia tworzyw termoplastycznych lub kawałków metalu, wykorzystuje laser do zapewnienia skoncentrowanego ciepła idealnego do taczek, głębokich spawów i wysokich szybkości łączenia. Dzięki łatwej automatyzacji wysoka prędkość spawania, przy której można przeprowadzić ten proces, czyni go idealnym do zastosowań wymagających dużej objętości, na przykład w przemyśle motoryzacyjnym, gdzie stosuje się tanie spawarki do aluminium. Spawanie wiązką laserową może odbywać się raczej w powietrzu niż w próżni, na przykład przy połączeniu wiązki elektronów. Odporność Jest to szybki proces, który jest powszechnie stosowany w przemyśle motoryzacyjnym. Proces ten można podzielić na dwa typy: zgrzewanie punktowe oporowe i zgrzewanie oporowe. Zgrzewanie punktowe wykorzystuje ciepło dostarczane między dwiema elektrodami, które jest przyłożone na niewielki obszar, gdy obrabiane elementy są ze sobą zaciśnięte. Zgrzewanie szwów jest podobne do zgrzewania punktowego, z tym że zastępuje elektrody obracającymi się kołami, aby zapewnić ciągłe, szczelne zgrzewanie. Do końca XIX wieku spawanie kute było jedyną stosowaną metodą, ale później opracowano procesy, takie jak spawanie łukowe. Nowoczesne metody wykorzystują płomień gazowy, łuk elektryczny, lasery, wiązkę elektronów, tarcie, a nawet ultradźwięki do łączenia materiałów. Istnieje wiele różnych procesów z ich własnymi technikami i aplikacjami dla przemysłu. Ta kategoria obejmuje szereg popularnych procesów ręcznych, półautomatycznych i automatycznych.

Należą do nich spawanie metalem w gazie obojętnym (MIG), spawanie elektrodą otuloną, spawanie wolframem w gazie obojętnym (TIG), spawanie gazowe, spawanie metalem aktywnym (MAG), spawanie łukiem rdzeniowym (FCAW), spawanie łukowe w gazowym metalu (GMAW), łuk zanurzony spawanie (SAW), spawanie łukowe w osłonie metali (SMAW) i spawanie łukiem plazmowym.