Szkło w każdym pomieszczeniu

Kojarzone jest głównie z oknem lub lustrem. A że można je spotkać w każdym domu, również szkło jest stałym elementem wyposażenia. Jednak obecnie na znaczeniu zyskuje także jego nowsza, a z pewnością bardziej atrakcyjna odmiana. O ile do kolorowych luster ludzie zdążyli się już przyzwyczaić, to jednak na salony, do kuchni i łazienek wkracza szkło dekoracyjne i wyjątkowy prezent – anioł ceramiczny.

ceramikaGdzie można je spotkać? Od malutkich szybek w salonowym regale, przez oszklone drzwiczki w szafie czy blat stołu, aż po rękodzieło artystyczne stanowiące dodatek podkreślający klimat pomieszczenia.

Bardzo ciekawe efekty uzyskuje się poprzez zastosowanie tego rodzaju szklanych dekoracji. Mogą one zawisnąć w sypialni nad łóżkiem i prezentować dowolnie wybrany przez klienta motyw. Od dzikiego, nasyconego zielenią lasu aż po krajobraz wielkiej metropolii. Szkło samo w sobie wygląda atrakcyjnie, jeśli jednak uzupełni się takie panele odpowiednim oświetleniem wówczas świetny efekt jest murowany. W kuchni szklane elementy mogą posłużyć jako zastępstwo dla tradycyjnych płytek. Nowoczesne szkło dekoracyjne jest poddawane obróbce, po której jego odporność znacznie się zwiększa. Nie ma zatem obaw, że po intensywnym dniu gotowania na czterech palnikach pani domu będzie musiała zbierać popękane szkło. Co ciekawe, nowoczesne szklane elementy nawet jeżeli ulegną uszkodzeniu, co zdarza się niezwykle rzadko, to i tak nie pękają w przysłowiowy drobny mak. A wszystko dzięki nowoczesnym technikom klejenia i właśnie hartowania.

Przedstawione na szybie grafiki także są odporne na ścieranie, ponieważ pokrywa je co najmniej kilka warstw materiału. Nie trzeba zatem obawiać się, że z początkowo kolorowej szyby zostanie po pewnym czasie zwykły kawałek przezroczystego szkła. Biorąc pod uwagę wymienione zalety, nie można dziwić się, iż szklane elementy stają się coraz popularniejsze.

Dzięki nim można w prosty sposób uatrakcyjnić wnętrza w różnych pomieszczeniach. Od dodatków kuchennych aż po główny element dekoracyjny w sypialni czy pokoju dziennym.