System izolowany w Twoim kominie

Rury izolowane stanowią podstawowy element kominów wolnostojących. Te z kolei sprawdzają się doskonale zarówno w przypadku mieszkań, jak i budownictwie przemysłowym. Skąd wynika rosnące nimi zainteresowanie? Dlaczego coraz więcej osób wybiera właśnie izolowane rury kominowe? Zapoznaj się z ich zaletami, a sam się przekonasz, że warto po nie sięgnąć. 

Zalety izolowanych rur kominowych 

rury kominowe izolowaneSame rury kominowe izolowane sprawiły, że na zawsze pożegnaliśmy się ze zjawiskiem występowania mostków cieplnych. Nie wymagają one stosowania tradycyjnych materiałów ceramicznych w budowie. Rury tego typu odnajdują zastosowanie w budowie kominów samodzielnych, kotłów atmosferycznych czy kominków. Dzięki pojawieniu się tego rozwiązania mamy możliwość montażu urządzenia grzewczego w dowolnym miejscu w budynku. Sam komin, w przypadku którego zostały wykorzystane rury izolowane, można postawić na betonowym fundamencie, trójkątnych wspornikach, jak i innego rodzaju wspornikach dostępnych w ofertach wielu producentów. Do produkcji rur izolowanych wykorzystywana jest kwasoodporna stal. Ponadto wiele z nich wyposażona została w połączenia kielichowe umożliwiające spięcie obejmą. Mogą one zostać wykorzystane w systemie grzewczym pracującym z różnego rodzaju paliwami. Sprawdzają się w urządzeniach na gaz, olej, drewno a także produkty drewnopochodne. Materiał wykorzystany do produkcji rur kominowych izolowanych daje gwarancję aż 20 lata wytrzymałości. Warto jednak pamiętać, że ich żywotność uzależniona jest w głównej mierze od prawidłowej eksploatacji. 

Co jeszcze sprawia, że po rury izolowane sięgamy coraz częściej? Wielu ceni sobie w nich możliwość montażu na wiele sposobów. Możemy bowiem połączyć ją bezpośrednio z urządzeniem lub też z systemem rur jednościennych. Do połączenia możemy wykorzystać redukcję przejściową.