Stylowe drewniane zegarki

Zegarek to bardzo częsty dodatek do codziennego ubioru. Jest bardzo eleganckim elementem stylizacji, dlatego wiele osób uwielbia go nosić. Do najbardziej popularnych modeli zegarków w ostatnim czasie należą te wykonane z drewna. Jakie są jego zalety?

Eleganckie zegarki z drewna na każdą okazję

drewniane zegarkiGłówna funkcja zegarka to pokazywanie godziny, lecz większość osób zwraca również uwagę na jego wygląd. Bardzo modne są ostatnio drewniane zegarki, które zdobyły całą rzeszę fanów. Pasują praktycznie do każdego stroju, od codziennego, przez ubranie do pracy, a nawet do garnituru. Ich atutem jest fakt, że powstają z materiału całkowicie biodegradowalnego, czyli z drewna, a dokładniej z pozostałości po obróbce drzewnej. Surowiec do wytworzenia takiego zegarka jest więc odpadkiem. Czyni to drewniane zegarki bardzo ekologicznymi przedmiotami, gdyż do ich powstania nie zostało celowo poświęcone żadne drzewo. Dodatkowo, zegarki drewniane są najczęściej przygotowywane ręcznie, co również nie powoduje wydostawania się do środowiska szkodliwych substancji. Produkcja handmade zapewnia także ich wysoką oryginalność. Dzięki temu możemy mieć pewność, że zakupiony przez nas zegarek jest jedyny i niepowtarzalny. Kolejną ich zaletą jest duża wytrzymałość przy jednocześnie zachowanej lekkości. Zegarek nie wadzi nam na ręce, nie obciąża nadmiernie nadgarstka, a przy tym jest bardzo trwały. Z pewnością posłuży nam przez kilka długich lat. Najbardziej odporne na czynniki zewnętrzne, są zegarki wykonane z drewna kokosowego, hebanu bądź palisandru.

Przy wyborze odpowiedniego zegarka powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na te wykonane z drewna. Są one bardzo modne i ekologiczne, poza tym pasują do każdego rodzaju stylizacji. Dodatkowym ich atutem jest ich trwałość oraz lekkość – podczas noszenia są praktycznie niezauważalne.