Strój motocyklowy do ścigania

Jeśli chcesz zacząć się ścigać motocyklami najpierw dobrze zaopatrzyć się w stój, który ochroni Cię w razie upadku, a tych na pewno nie ominiesz – choćby nie wiem co – nawet najlepsi upadają, taki już jest ten sport. Co dobrze kupić?

Jaki należy wybrać strój motocyklowy, jeśli chcemy się ścigać?

nolan n87Najważniejsze to dobry kombinezon. Po pierwsze musi być dobry pod względem jakości i materiału z jakiego został wykonany. Co więcej? Musi być dobrze dobrany pod względem długości. Ochraniacze na kolana muszą być na kolanach a nie na piszczelach, podobnie z każdym innym ochraniaczem. Po prostu musi być dobry na Ciebie. Buty jakie najlepiej kupić to alpinestars smx 6. Są to w tej cenie najlepsze buty, które w razie upadku ochronią twoją kostkę i stopę. Również pozwolą na wyczucie biegów i hamulca tylnego. Innym elementem ważnym (może umówmy się, że każde element wchodzący w skład ubioru motocyklisty jest najważniejszy, bo brak któregokolwiek może być opłakany w skutkach) są rękawice motocyklowe. Mają one specjalne wstawki na nadgarstki, kostki, palce itp. Nadgarstki są również bardzo usztywnione. Wszystko musi być zrobione tak, jak się należy, żeby właśnie zapewnić nam bezpieczeństwo. Ostatnim elementem stroju jest kask. On chroni naszą głowę, więc jak można się domyślić jest to najważniejszy z najważniejszych elementów stroju. Jakie kask? Na pewno nie kask typu jet. Dobrą propozycją są kaski motocyklowe nolan. Dlatego mogę polecić dwa kaski tej firmy – nolan n104 evo oraz nolan n87. Innym wyborem jaki mógłbym polecić był Schubert c3 pro. Jednak po rozmowie z zawodowcami stwierdzam że kask szczękowy nie ma sensu, ponieważ gorzej chroni głowę. A w sporcie nie ma miejsce na kompromisy. Kask ma być nastawiony tylko na ochronę. Ubiór bez kombinezonu powinien kosztować nie więcej niż 2tysiace złotych.

Najdroższy z tego wszystkiego byłby jednak kombinezon i cena może wzrosnąć od 1 do nawet 11 tysięcy złotych. Czy warto inwestować w dobry ubiór? Z tego co widać po sportach motocyklowych jak najbardziej. Chociaż jeśli jeździsz po ulicy z prędkościami rzędu 200km/h to nie wmawiaj sobie, że kombinezon uchroni Cię przy zderzeniu z drzewem.