Stosowanie oprysku przy komarach

Komary to plaga, która nawiedza każdego w porze letniej. Łagodne zimy pozwalają na szybszą aktywność tych osobników, dlatego już wczesną wiosną możemy je spotkać na swojej drodze. Przez komary nie możemy cieszyć się w spokoju wieczorami spędzonymi przy ognisku, na altanie, przy grillu czy w lesie podczas kempingu. Jak można sobie z nimi poradzić?

Oprysk na komary

skuteczne opryski na komaryKomary to osobniki, które żywią się krwią innych. Jego ukąszenia prowadzą czasami do silnych reakcji alergicznych. Gdy problem z nimi staje się ekstremalnie duży nie pozostaje nam nic innego jak skorzystać z preparatów, które pomogą w walce z nimi. Opryski zazwyczaj przygotowuje się z koncentratów, które mieszamy z wodą. W ten sposób powstaje środek owadobójczy. Rozprowadza się go za pomocą opryskiwacza ciśnieniowego. Skuteczne opryski na komary pozwolą nam na zmniejszenie ich populacji w naszym otoczeniu. Oprysk należy nanosić w miejscach przesiadywania i odpoczynku komarów. Najczęściej skutkuje opryskiwanie miejsc zacienionych, krzewów i tuj oraz elewacji budynków. Przeprowadzamy go we wczesnych godzinach porannych lub późno wieczornych kiedy ich aktywność jest zdecydowanie mniejsza. Zlikwidowanie komarów następuje pod wpływem bezpośredniego kontaktu z preparatem. Efekt jest dość szybki, a zmniejszenie populacji komara odczuwalne jest już po kilku dniach od zastosowaniu środka. Zdecydowanie możemy ulżyć sobie pozbywając się chociaż części z nich.

Opryski są skuteczne, ale trzeba mieć świadomość, że nie są trwałe. Jeżeli nasza działka znajduję się blisko jakiegoś zbiornika wodnego to będą się one odradzać. Dlatego też opryski warto powtarzać co jakiś czas oraz namówić swoich sąsiadów, aby również je wykonali. Dbajmy również o niskie utrzymanie trawnika, dzięki czemu pozbędziemy się kolejnego miejsca gdzie te owady mogą przebywać.