Sprawny automat vendingowy

Dla wielu osób hasło vending nic nie mówi, ale kiedy zapytamy je o automat sprzedający, to większość z  nich będzie go doskonale znać z doświadczenia. Chyba nie ma osoby, która by choć raz czegoś w nim nie kupiła, bo są one tak bardzo popularne.

Co można kupić w automacie vendingowym?

automaty vendingoweWiększość z nas robi zakupy w tradycyjnym sklepie stacjonarnym, ponieważ jest ich bardzo dużo. Jednak bywają czasem sytuacje, kiedy chcemy kupić batonik, czy butelkę wody, a w sklepie jest kolejka. Często rezygnujemy z zakupu i szukamy innego miejsca, gdzie można je kupić i tutaj z pomocą przychodzą automaty vendingowe, które są nowoczesną formą sprzedaży. Obecnie możemy w nich kupić słodkie i słone przekąski, kanapki, świeże owoce, leki wydawane bez recepty oraz podstawowe artykułu higieniczne. Ich główną zaletą jest możliwość prowadzenia sprzedaży bez udziału sprzedawcy, co znacznie obniża koszty prowadzenia handlu. Dla wielu przedsiębiorców automaty są ratunkiem na trudną sytuację w firmie, ponieważ można je traktować jako dodatkowy kanał sprzedaży, który może przynosić całkiem spore dochody. Zyski z automatów vendingowych w dużej mierze zależą od ich lokalizacji, gdyż postawienie ich w strategicznym miejscu sprawia, że klienci często dokonują w nich zakupów. Dlatego też możemy je znaleźć w szkołach, na uczelniach, w korporacjach, na dworcach autobusowych czy w prywatnych przychodniach i szpitalach. Pierwsze automaty sprzedające pojawiły się u nas już w latach dziewięćdziesiątych i cieszyły się rosnącym zainteresowanie.

Zakup maszyny vendingowej to koszt od kilkunastu do nawet kilkdziesięciu tysięcy złotych, zatem jest to spora inwestycja, ale szybko się zwróci, jeżeli postawimy ją w miejscu, gdzie każdego dnia przebywa wielu potencjalnych klientów.