Solidny producent drewnianych palet

Drewniane palety zwrotne były niezastąpionym wyposażeniem każdego magazynu. Umożliwiały nie tylko sprawny przeładunek towarów, ale również wygodne magazynowanie bardzo dużych ilości inwentarza, i szybką relokację w razie potrzeby. Były one tak podstawowym elementem wyposażenia, iż czasem były prawie niezauważalne na tle pozostałego sprzętu.

Solidne drewniane palety zwrotne

producent europaletW naszym magazynie staraliśmy się jednak dokładnie inwentaryzować i konserwować palety, gdyż mimo niskiej ceny, zakup kilkunastu sztuk mógł być dość kosztowny. Nasze palety wykonywał renomowany producent europalet, działający w okolicy. Wszystkie palety posiadały certyfikaty wytrzymałości, oraz pozwolenia na wykorzystanie do transportu dowolnego ładunku, od części przemysłowych po żywność. Nie mieliśmy więc nigdy problemu z formalnościami, jakie niejednokrotnie utrudniały wykorzystanie palet nie posiadających żadnych certyfikatów. Palety które były przez nas używane były w całości zwrotne i wielorazowe, a z tego powodu należały również do najwytrzymalszych. Miały ładowność maksymalną sięgającą około jednej tony, aczkolwiek ze względu na dużą odporność mogła być ona w dużym stopniu przekroczona, choć nie było to zalecane przez producenta. Raz zakupione, palety mogły służyć długimi latami, bardzo dobrze znosząc uderzenia i wystawienie na działanie pogody, bez śladów zużycia.

Z racji iż były one zwrotne, istniała możliwość wymiany zużytych palet na całkowicie nowe, a taka wymiana odbywała się zarówno w siedzibie producenta, choć mogła być przeprowadzona na terenie magazynu. Wymagała jedynie nieznacznej dopłaty, by zamienić wszystkie palety niezdatne do użytku na całkowicie nowe, dlatego też taka możliwość należała do bardziej ekonomicznych niż zakup nowych palet.