Skuteczny lek na wątrobę

Wątroba to organ bardzo istotny w życiu człowieka. Jest najcięższym narządem ważącym prawie 2 kilogramy.

Pełni on niezwykle istotną funkcję, gdyż pochłania oraz neutralizuje wszystkie trucizny, które wchłaniane są do naszego ciała, bądź sami je dostarczamy. Hepatil to specyfik, który z powodzeniem może wspomóc pracę wątroby. Można dostać go w aptekach oraz w sklepach medyczno – zielarskich w postaci tabletek. Dzieci mogą go stosować od 7 roku życia.

W swojej formule zawiera L – asparaginian L – ornityny czyli aminokwas, który wspomaga w zamianie amoniaku w mocznik, który jest następnie wydalany z naszego ustroju. W ten sposób organizm jest oczyszczany. Ornityna stosowana jest w ciężkich schorzeniach wątroby takich jak marskość, zapalenie czy otłuszczenie wątroby. Do codziennego użytku sprawdza się jako medykament, który przychodzi z pomocą wątrobie w stanach obciążenia jej zbyt tłustym, ciężkostrawnym posiłkiem lub przy zatruciu alkoholowym – ponoć bardzo dobrze leczy kaca.
Drugim komponentem jaki posiada ten suplement diety jest cholina. Okazuje się, że jest to bardzo istotny składnik, bez którego nasz organizm nie może się obejść. Występuje w tzw. fosfolipidach, a najbardziej sławnym z nich jest lecytyna. W wątrobie cholina zmniejsza odkładanie tłuszczów. Aby funkcjonowanie organizmu było na wysokim poziomie, nasza codzienna dieta powinna być bogata w ten składnik. W wielu produktach spożywczych można spotkać właśnie cholinę. Zawierają ją np. żółtka jaj, soja, orzeszki ziemne, no i wątróbka, oczywiście.
Badania przeprowadzane na zwierzętach wykazały, że niedobór tego składnika może prowadzić do ewentualnych zaburzeń tj. zahamowanie wzrostu, zaburzenia w pracy wątroby, zwiększone prawdopodobieństwo zachorowania na raka wątroby. Nie wiadomo jednak czy u ludzi także dochodzi do takich zaburzeń.

Dowiedziono jednak, iż do znacznego zmniejszenia tego składnika w organizmie dochodzi przy spożywaniu znacznych ilości alkoholu. Dlatego specyfik na wątrobę będzie tutaj bardzo przydatny, ponieważ nie dość, że kaca uleczy to zawiera cholinę – składnik, który powinno się uzupełnić po wypiciu.