Rehabilitacja kręgosłupa dla seniorów

 

Osoby w podeszłym wieku często doświadczają bólu kręgosłupa. Z wiekiem układ kostny starzeje się. U kobiet szczególnie ważna jest dieta i suplementacja, która zapobiega osteoporozie. Skuteczna rehabilitacja kręgosłupa pomoże odciążyć bolące miejsca. Podczas turnusu w sanatorium można znaleźć liczne zabiegi lecznicze na układ kostny i stawowy.

Ćwiczenia na układ kostny dla osób starszych

rehabilitacja dla seniorówPraktyka i codzienne ćwiczenia pomagają usunąć ból kręgosłupa. Problem ten dotyczy głównie seniorów. Dlatego w sanatorium przygotowany został specjalny program powrotu do zdrowia. Jego celem jest zapewnienie osobom po urazach oraz z osteoporozą normalnego funkcjonowania. Jeśli senior skarżący się na ból pleców, barków i szyi nie może znaleźć ulgi w lekach przeciwbólowych, powinien skorzystać ze specjalnego turnusu w sanatorium. Rehabilitacja dla seniorów wykonywana jest najnowszą technika. Łączy zabiegi takie jak masaż, ćwiczenia grupowe oraz indywidualne konsultacje z fizjoterapeutą. Dzięki temu po turnusie w sanatorium można szybko wrócić do normalnego życia. Codzienne ćwiczenia utrwalają nawyk ruchu tak potrzebny dla zdrowia. Układ kostny starzeje się i dlatego trzeba połączyć różne elementy fizjoterapii, diety i suplementacji. Wówczas osiągnie się sukces w rehabilitacji i długotrwały efekt bez bólu pleców. Warto pomyśleć o rehabilitacji póki zmiany w kręgosłupie nie są zbyt zaawansowane.

Każdy kto chce skorzystać ze skutecznej rehabilitacji dla seniorów, może zapisać się na wyjazd do sanatorium. To właśnie w specjalnym ośrodku łatwo wrócić do pełni sił i normalnego funkcjonowania. Doświadczeni rehabilitanci oraz fizjoterapeuci i dietetyce pomogą dobrać najlepsze ćwiczenia. W leczeniu bólu pleców ważna jest zmiana nawyków i codzienne ćwiczenia.