Publikacja książki w sieci

Publikacja własnej twórczości jest ważna, jeśli faktycznie planujesz z tym swoją przyszłość. Na pewno słyszałeś o self publishingu. Opowiem Ci nieco o warunkach, jakie mają wydawcy. Są one łatwe do spełnienia, dlatego publikacja nie sprawia problemu. Jednak pamiętaj, że wydawnictwo również musi mieć profit z publikacji. Nie jest to nic szczególnie dziwnego. W zamian masz ogromną okazję do zdobycia popularności.

Warunki publikacji książki

jak opublikować książkęTwój wydawca ma prawo do profitów, jakie przyniesie Twoja twórczość. Oczywiście są to małe stawki, w pełni uzasadnione, Użycza Ci on swojego portalu internetowego do sprzedaży, który jest promowany z jego środków finansowych. Zazwyczaj taka prowizja waha się w granicach dziesięciu procent. Jeżeli zastanawiasz się, jak opublikować książkę pod względem technicznym, pamiętaj o tym, by wysłać ją w prawidłowym formacie. To także zapis z umowy. Pomiędzy Tobą, a wydawcą musi pośredniczyć umowa o dzieło dopiero wtedy, kiedy jakiś egzemplarz się sprzeda. Wydawca ma obowiązek odprowadzania podatku VAT. Właśnie dlatego na początku każdego roku masz obowiązek oczekiwania na dokument PIT. Warunkiem podpisania umowy jest to, że autor książki zawsze będzie podpisany na okładce. Jest to prawo, które chroni Ciebie i Twoje prawa autorskie. Nikt nie może rozporządzać Twoim nazwiskiem bez Twojej zgody udzielonej na piśmie. Pamiętaj o tym.

Publikowanie własnych książek to coś zupełnie prostego, ponieważ jest Internet. Daje on wiele możliwości takim ludziom jak Ty. Nie musisz martwić się o to, że ktoś będzie nadużywać warunków umowy. Wydawcy bardzo zwracają na to uwagę, ponieważ zależy im na dobrej opinii wśród młodych twórców, jak i innych, nawet znanych wydawnictw. Publikacja w ten sposób to najwygodniejsza opcja.