Przedślubne, krótkie resume

fotografia ślubnaDla wielu ludzi jest taki dzień w życiu, który niesie w sobie wiele radości, z drugiej jednak strony związany jest ze stresem wynikającym z powodzenia zaplanowanych działań. Mowa tutaj o ceremonii ślubnej i przyjęciu weselnym.

Wszystko musi być przecież dopięte na ostatni guzik. Zadania, jakimi dzielą się przyszli małżonkowie, dotyczą wielu kwestii: od wyboru sali, przez zdjęcia ślubne, aż do wyboru menu weselnego. Pracy jest naprawdę sporo. Podział musi więc przewidywać takie załatwianie spraw, aby nikogo nie zaskoczył nagle ten ważny dzień.
O tym, iż pewne sprawy w ślubnym kalendarzu są priorytetowe, nie trzeba przekonywać tych, którzy te kroki mają już za sobą. Z kolei ci, którzy mają to jeszcze przed sobą, powinni mieć wzgląd na istotne elementy całego ceremoniału. Otóż, zazwyczaj pierwszym krokiem jest zaklepywanie sali. O tym należy myśleć w pierwszej kolejności. Potwierdzeniem tych słów mogą być refleksje mojej koleżanki, którą pozwolę sobie zacytować: „Kochana, Bydgoszcz to miasto, w którym zaklepujesz salę jeszcze zanim zdążysz się zaręczyć…”. Te słowa, chociaż trochę przerysowane, mówią same za siebie. Wydawać by się mogło, iż w dużych miastach nie powinno być problemów z rezerwacją miejsca. Problemy są, ale głównie z rezerwacją tej wymarzonej lokalizacji, gdyż te piękniejsze są zwyczajnie pozajmowane.

Drugą kwestią jest fotografia ślubna. I tutaj warto wcześniej się za to zabrać. Fotografowie, szczególnie ci najlepsi, ustalają terminy z dużym wyprzedzeniem. Reasumując dodam, iż dobry fotograf ma swoje portfolio i przykładowe albumy-prośmy zatem o ich pokazanie.