Projektowanie elektroniki – gdzie jest wykorzystywane?

W dzisiejszych czasach pytanie o to, gdzie jest wykorzystywana elektronika jest zbliżone z pytaniem gdzie oddychamy powietrzem. Sprawa jest o tyle w tym momencie ciekawa, że mimo iż oddychamy powietrzem, to wody, czyli miejsce gdzie tlen jest w innej postaci jest więcej.

Projektowanie elektroniki wymaga sporo pracy

projektowanie elektronikiAle nie o tym. Elektronika dzisiaj jest wykorzystywana niemal wszędzie i niemal do wszystkiego. Jeżeli jesteś w stanie przeczytać ten tekst i jeżeli obrócimy się dookoła jestem pewien, że znajdziesz co najmniej 4 rzeczy, które mają w sobie obwody drukowane. Skąd ta pewność, że mamy wokół płytki drukowane? Ano z takiej racji, że już sam komputer ma płytę główną, napęd CD/DVW również. Twój telefon ma płytkę drukowaną, monitor, telewizor, telefon stacjonarny, fax, drukarka itd. Dlatego właśnie projektowanie elektroniki to taka dziedzina, w której jest naprawdę sporo pracy. A na całym świecie elektronika jest jeszcze bardziej wykorzystywana. Obwody drukowane ma dzisiaj niemal każdy samochód, każdy telefon i powoli nawet każdy instrument. Już nawet akordeon ma płytkę z przetwornikami, do której możemy podłączyć kabel, a tego do jakiegoś wzmacniacza. Również fabryki to dzisiaj jednak wielka elektroniki, mechanika i hydraulika.

Bez tych elementów fabryki nie byłyby w stanie działać poprawnie. Wiadomo, każdą pracę wykonają ludzie, ale obroty zmniejszyłyby się kilkunastokrotnie, ponieważ sam produkt byłby droższy a i ludzie musieliby więcej zarabiać, bo pracowali by dłużej i musieliby zarobić więcej.