Profesjonalne usługi konsjerża

 

Zawód jakim jest konsjerż znany był już w średniowieczu, jednak polegał na całkowicie innych rzeczach niż obecnie. Warto poznać rys historyczny tego zawodu oraz to jakie cechy charakteru są niezbędne do tego, aby być dobrym pracownikiem na tym stanowisku. Ułatwi to niektórym wybór pracy bądź pracownika.

Zawód znany już od średniowiecza

usługi conciergeNiegdyś w zamku musiała być osoba, która zajmowała się utrzymywaniem zapalonych świec oraz ich gaszeniem. Był to konsjerż, który musiał znać doskonale korytarze i komnaty, a także wszystkie wydarzenia i schemat dnia poszczególnych osób, aby nie brakowało odpowiedniego oświetlenia. Później zadania osoby w tym fachu zostały rozszerzone do umawiania spotkań oraz planowania bankietów. W obecnych czasach usługi concierge są całkowicie bardziej rozbudowanym zawodem. Przede wszystkim lista poleceń jest zależna tylko i wyłącznie od pracodawcy. Dlatego pracownik może być odpowiedzialny za banały takie jak zakupy bądź wyprowadzanie psa, a także ważniejsze sprawy urzędowe lub układanie grafiku spotkań i umawianie ich. W związku z tym osoba na tym stanowisku musi być bardzo zorganizowana, odporna na stres i gotowa do pracy pod presją czasu. Decydując się na asystenta domowego musimy wiedzieć, iż spełni on szereg naszych oczekiwań i nas nie zawiedzie. W ten sposób będziemy najbardziej zadowoleni i codzienne zwykłe zadania nie będą dla nas problemem ani zbędnym pochłaniaczem czasu.

Wybór konsjerża, który będzie dla nas pracować albo podjęcie decyzji o aplikowaniu na to stanowisko powinien być świadomy. To wszystko w związku z obszernością zadań jakich musi się podjąć taka osoba, a także naszych wymagań względem pracownika. Najlepsze usługi zapewniają osoby zorganizowane oraz odporne na sytuacje stresogenne.