Profesjonalne i legalne podsłuchy na telefon

Zapewne każdy z nas chciał się kiedyś pobawić w szpiega i wykorzystać którąś z jego szpiegowskich zabawek. Dzisiaj taka możliwość występuje nie tylko dla licencjonowanych szpiegów, ale także dla osób, które nie mają z tym zawodem nic wspólnego. Rozwój elektroniki powoduje, że tego typu urządzenia są dostępne na rynku i to jako legalne.

Legalność podsłuchów na telefony komórkowe

legalny podsłuch na telefonNajczęściej wymienianym gadżetem szpiegowskim jest podsłuch telefoniczny. Wielu z nas na pewno kusi możliwość podsłuchiwania swoich znajomych, nie tylko w niecnych zamiarach. Najlepszy legalny podsłuch na telefon to jednak na chwilę obecną prosta aplikacja. Za jej pomocą można rejestrować rozmowy i wysyłać je do chmury, w celu odtworzenia na urządzeniu, które ma do tego dostęp. Oczywiście taka opcja wymaga tego, aby telefon był cały czas podpięty do sieci internetowej, w celu bieżącego wysyłania rejestru rozmów. Istnieje jednak pewna opcja, która potrafi sobie z tym poradzić. Aplikacja podsłuchująca mianowicie może rejestrować rozmowy także w pamięci telefonu i dopiero kiedy telefon połączy się z siecią wysyła je, gdy tylko jest to możliwe. Można nawet ustawić, że w celu oszczędzania danych komórkowych, pliki z rejestrowanymi rozmowami będą wysyłane tylko wtedy, gdy telefon połączy się z siecią poprzez wifi, a nie w innym przypadku. Te opcje zależą od użytkowników. Z takiej formy podsłuchu korzystają często pracodawcy rejestrując rozmowy na pracowniczych telefonach.

Trzeba sobie jednak dopowiedzieć nieco o legalności całego procederu. Nie wolno podsłuchiwać innych, gdy te osoby nie wyrażają na to zgody, podobnie jak nagrywać ich. Instalując aplikacje podsłuchujące taką zgodę wyrażamy, gdyż jest ona uwzględniona w załączonej do aplikacji licencji, którą trzeba zaakceptować, aby taki program zainstalować.