Praktyczny kalkulator na składniki odżywcze

Żywność, którą przyjmujemy każdego dnia, jest dla nas paliwem, bez którego nie bylibyśmy w stanie funkcjonować. Można je porównać do benzyny w samochodzie, która dobrej jakości zapewnia lepszą pracę i wydajność pojazdu.

Jakich składników odżywczych nam potrzeba?

kalkulator zapotrzebowania na składniki odżywczeNasz organizm każdego dnia zużywa przeróżne składniki odżywcze, które muszą być stale dostarczane, gdyż nie jesteśmy w stanie ich długo magazynować. Przeważnie odnosi się to do białka, węglowodanów i tłuszczy, które decydują o przetrwaniu. Do tego dochodzi jeszcze codzienna dawka witamin i minerałów, które także trzeba dostarczyć wraz z pokarmem. Jednakże nie można tego robić bez ograniczeń, ponieważ niedobór jest tak samo groźny jak nadmiar. Warto kontrolować przyjmowane składniki, aby nie dopuścić do pojawienia się różnych dolegliwości, a nawet schorzeń. Najlepszym narzędziem do tego celu jest kalkulator zapotrzebowania na składniki odżywcze, który możemy ściągnąć z internetu na telefon lub znaleźć na stronach portali o tematyce zdrowego odżywiania. Z takim narzędziem łatwo liczyć nie tylko ilość kalorii spożywanych każdego dnia, ale też podstawowych składników odżywczych, które znajdują się nawet w każdym gramie pożywienia. Powszechnie dostępne przeliczniki w formie kalkulatorów, wymagają jedynie podania określonego rodzaju produkt spożywczy oraz jego gramaturę, a resztę pracy wykonuje za nas program. To najprostsza droga do osiągnięcia pełnego sukcesu w stosowane diecie, gdyż zawsze będziemy mieli ją pod kontrolą.

Nie każdy jest specjalistą od spraw żywienia, zatem nie zwraca uwagę na tabelę wartości odżywczych, a szkoda, bo znajdują się w niej bardzo ważne informacje. Możemy ręcznie liczyć zawartość białka czy węglowodanów, ale znacznie lepiej, jeżeli zrobi to za nas kalkulator.