Praca jako trener personalny w Warszawie

Od dziecka uprawiałam jakiś sport. Nie wyobrażam sobie życia bez codziennej aktywności fizycznej. Od razy wiedziałam co chciałabym robić w życiu. Po szkole średniej wybrałam studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Trener personalny w Warszawie motywuje do działania

trener personalnyPo studiach od razu zatrudniłam się jako trener osobisty na siłowni koło mojego domu. Myślałam, że jest to praca prosta i nie wymagająca specjalnych umiejętności. Jednak po raz pierwszy mogłam zaobserwować jak naprawdę wygląda praca jaką wykonuje trener personalny w Warszawie. Nie byłam pewna, czy będę umiała tak motywować ludzi do działania jak mój mentor. Wymaga to wysokich umiejętności interpersonalnych, dotarcia i nawiązania kontaktu z każdym klientem, a nie tylko określoną grupą. Na początku, z racji, że nie miałam zbytniego doświadczenia na stanowisku indywidualnego trenera, zostałam poproszona, aby poprowadzić kilka zajęć grupowych. O dziwo szło mi całkiem nieźle. Z początku byłam może trochę nie śmiała, jednak wspólne wylewanie potu na sali, od razu ułatwiła nawiązanie nici porozumienia między ludźmi. Właśnie to jest najlepsze w sporcie, że łączy on ludzi. Po miesiącu dostałam szansę i przydzielono mi pierwszego klienta, kobietę po trzydziestce, która chciała zrzucić kilka kilo po ciąży. Miałyśmy dużo wspólnych tematów i doskonale ją rozumiałam. Nasza współpraca okazała się bardzo owocna i dostałam pierwsze pochlebne opinie.

Później szło już z górki. Do każdego klienta zawsze podchodzę indywidualnie, każdy ma inny organizm i inaczej reaguje on na wysiłek fizyczny.