Pozbądź się skurczy

Czy doświadczyłeś kiedyś skurczu mięśni? To bardzo nieprzyjemne uczucie ale przede wszystkim świadczy o zapotrzebowaniu organizmu na niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania pierwiastki: magnez i potas. W swoim składzie zawierają je kapsułki Olimp chela mag skurcz. Magnez bierze udział w wielu procesach zachodzących w organizmie.

To właśnie on ma kluczowe znaczenie dla prawidłowej pracy mięśni. Po za tym reguluje prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, pomaga zredukować poczucie zmęczenia. Jest również niezbędny jeżeli chodzi o utrzymanie prawidłowego stanu kości. Potas także kontroluje pracę mięśni. Oprócz tego pełni funkcję aktywatora wielu enzymów komórkowych, pobudza wydzielanie insuliny. Co ważne, to dzięki niemu utrzymujemy równowagę kwasowo-zasadową. Jak objawia się niedobór tych ważnych dla nas pierwiastków w organizmie? Do objawów należą właśnie wspomniane bolesne skurcze, jak również nieprzyjemne mrowienie kończyn. Do tego dochodzi bezsenność, problemy z koncentracją, nerwowość. Kolejnym charakterystycznym objawem jest przewlekłe uczucie zmęczenia, osłabienie, bóle kości. Pojawia się kołatanie serca lub arytmia. Do zewnętrznych objawów można zaliczyć wypadanie, łamanie się włosów i paznokci, próchnicę zębów.

Co natomiast ma znaczny wpływ na wypłukiwanie magnezu i pierwiastku z organizmu? Bardzo częstą przyczyną jest nadmierne picie kawy jak również herbaty i spożywanie alkoholu. Oprócz tego niedobór może być spowodowany nieodpowiednią dietą, stosowaniem niektórych leków oraz przewlekłym stresem.