Potrzebowałam mapy geodezyjnej

Zamierzaliśmy z mężem wybudować swój własny dom na przedmieściach Wrocławia. Kupiliśmy już nawet działkę budowlaną. Jednakże, działka ta nie miała wykonanej mapy geodezyjnej. Potrzebowaliśmy więc załatwić tą sprawę, jak najszybciej żeby architekt mógł zaprojektować nasze mieszkanie. Nie wiedzieliśmy od czego powinniśmy zacząć, dlatego musieliśmy z mężem poszukać informacji na ten temat.

Gdzie we Wrocławiu wykonam mapę geodezyjną?

wrocław mapy geodezyjnePoszukiwania odpowiednich informacji rozpoczęliśmy od internetu. Wpisaliśmy w wyszukiwarkę frazę: wrocław mapy geodezyjne, i zaczęliśmy przeglądać wyniki. Szybko trafiliśmy na rzetelną publikację na ten temat. Dowiedzieliśmy się z niej, że pierwsze kroki powinniśmy skierować do wydziału mieszkaniowego w Urzędzie Miejskim. Tam musimy złożyć odpowiedni wniosek o wyznaczenie mapy geodezyjnej terenu naszej działki. Mapę geodezyjną może wykonać bowiem, tylko osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia zgodne z tymi zawartymi w prawie geodezyjnym i kartograficznym. Następnie taka mapa musi zostać zatwierdzona przez głównego geodetę powiatowego. Dopiero w oparciu o taką mapę architekt może zaprojektować taki budynek, który jest zgodny ze sztuką i prawem budowlanym. Sporządzenie mapy geodezyjnej jest więc niezbędne do tego, aby wybudowany budynek nie mógł zostać zakwestionowany i przeznaczony do rozbiórki.

Sporządzenie rzetelnej mapy geodezyjnej pozwala również uniknąć jakichkolwiek nieporozumień przy wyznaczaniu granicy i zasięgu naszej działki i nieruchomości. Samo sporządzenie mapy jest płatne, ale cena nie jest zbyt wysoka. Okazało się, że całą sprawę udało nam się załatwić dość szybko i w ciągu miesiąca udało nam się uzyskać mapę geodezyjną terenu, który nas interesował. Teraz mogliśmy już zacząć budowę własnego domu w tym miejscu.