Poszukiwania walizki odpowiedniej na bagaż podręczny

 

Niedawno wraz z całą moją rodziną miałam udać się na urlop zagraniczny. Mieliśmy lecieć samolotem, ponieważ był to najtańszy i najszybszy sposób, aby dostać się do celu naszej podróży. Mieliśmy w domu duże walizki, do której bez problemu spakowałam siebie, męża i dwójkę dzieci. Jednakże, musieliśmy kupić walizkę którą będzie można zabrać ze sobą do samolotu, jako bagaż podręczny.

Nasze walizki muszą mieć odpowiednie rozmiary

walizka 40x30x20Prawo do bagażu podręcznego miałam ja i mój mąż. Dzieci były za małe i nie przysługiwała im ta możliwość. Sprawdziłam jakie maksymalnie wymiary może mieć bagaż podręczny i udałam się do sklepu. Na miejscu, miła sprzedawczyni od razu zapytała w czym może pomóc. Powiedziałam, że interesuje mnie walizka 40x30x20, bo moje linie lotnicze nie pozwalają na większy bagaż. Pani zaprezentowała mi kilka modeli walizek. Ostatecznie zdecydowałam się kupić walizkę, która oprócz odpowiedniej wielkości miała także regulowaną rączkę i skrętne koła. Zależało mi, żeby walizka była lekka ponieważ bagaż podręczny był też ograniczony wagowo. Nie chciałam żeby połowę mojego bagażu ważyła pusta walizka. Model, który wybrałam był lekki. Mimo, że walizka musiała być niewielkich rozmiarów zostałam zapewniona, że jest pojemna i z powodzeniem zmieszczą się w niej rzeczy dla dwóch osób na czas podróży. Zdecydowałam się kupić dwie sztuki.

W domu od razu zaczęłam pakowanie, bo wyjazd był coraz bliżej. Rzeczywiście walizka była pojemna i zapakowałam się w nią bez trudu. Mąż swoje rzeczy zapakował sam. Mimo, że pakował jak popadnie i nie zwracał uwagi na ułożenie i tak nie miał problemów z zapięciem. Walizki były zabezpieczone zamkami z szyfrem. Zamknęliśmy walizki i pozostało nam tylko czekać na podróż. Już na lotnisku przekonaliśmy się o tym, że takie walizki są niezwykle komfortowe i praktyczne w podroży.