Poszukiwania szamponu dla psa

Kilka miesięcy temu adoptowałam ze schroniska małego pieska. Bardzo często chodziłam z nim na spacery. Zazwyczaj jeździłam z nim do lasu albo okolicznego parku. Zauważyłam, że mój pies ma tendencję do tego, aby łapać kleszcze. Praktycznie po każdym spacerze wyciągałam z niego po kilka sztuk tych insektów. Zaczęło mnie to martwić, ponieważ obawiałam się, że piesek w końcu na coś zachoruje.

Kupno szamponu przeciw kleszczom dla psa

szampon przeciw kleszczom dla psaPowiedziałam o tym weterynarzowi. Zaproponował mi on, abym kupiła dla swojego czworonożnego przyjaciela szampon przeciw kleszczom dla psa. Dowiedziałam się od niego, że to bardzo dobre i skuteczne rozwiązanie, które może raz na zawsze skończyć mój problem. Polecił mi on nawet bardzo dobry szampon dostępny w sklepach weterynaryjnych, który pochodził on renomowanego producenta i był dostępny niemal od ręki w bardzo dobrej, promocyjnej cenie. Weterynarz wytłumaczył mi, że takie szampony mają w składzie substancje chemiczne, nazywane permetryną. Działają one toksycznie na wszelkie insekty, takie jak kleszcze i pchły. Co ważne, ta substancja zabija nie tylko dorosłe osobniki tych insektów, ale także ich larwy i jaja. Dzięki temu zwierzak jest chroniony o wiele dłużej. Należy jednak pamiętać, że jest to szampon przeznaczony tylko i wyłącznie dla psów. nie można go stosować u kotów, ani żadnych innych zwierząt.

Zachęcona takimi opiniami na temat tego szamponu zdecydowałam się go zakupić i wypróbować na moim piesku jeszcze tego samego dnia. Muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona z efektu. Szampon miał konsystencję żelu, dzięki czemu z łatwością mogłam go rozprowadzić po sierści zwierzaka. Teraz nie musiałam się już martwić, że codziennie po spaceru będę musiała wyciągać z niego po kilka kleszczy. Szampon był naprawdę dobry.