Poszukiwania kokonów dla dziecka

Moja przyjaciółka gdy urodziło swoje pierwsze dziecko, kupiła wiele rzeczy, które w ogóle jej się przy maluszku nie przydały. Ja postanowiłam być mądrzejsza. Wiedziałam, że nie ma sensu kupować wielu różnych kocyków, rożków i kołderek do wózka czy łóżeczka. Zdecydowanie wystarczy kupić jeden kokon, który świetnie się sprawdzi zarówno podczas spacerów, jak i w mieszkaniu.

Potrzebowałam wygodnego kokonu dla dziecka

gniazdo kokon dla dzieckaTakie gniazdo kokon dla dziecka udało mi się kupić od ręki w sklepie stacjonarnym, ale wiedziałam że wiele różnych wzorów i kolorów można zamówić także w sklepie online. Mnie najbardziej spodobał się wysokiej jakości kokon wykonany z miękkiego materiału minky, posiadający elastyczne i hipoalergiczne wypełnienie z gąbki. W takim kokonie można było kłaść dziecko już od pierwszych dni życia. W środku było około 90 centymetrów wolnej przestrzeni, dlatego producent zapewniał, że można z niego korzystać nawet do ukończenia pierwszego roku życia dziecka. Boki kokonu można było przywiązać, dzięki czemu dziecko było owinięte w swoim gniazdku niczym kocykiem, czy kołderką. To było bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie podczas spacerów. Tym bardziej, że dziecko nie mogło się samodzielnie rozkopać, czy też wyrzucić kocyka z wózeczka. Najważniejsze dla mnie było jednak to, że jego cena była naprawdę przystępna.

Muszę również przyznać, że kokon przydaje mi się niemal codziennie w różnych sytuacjach. Moje dziecko jest w nim bezpieczne i jest mu wygodnie. Takie gniazdko bardzo dobrze sprawdza się na każdą porę roku i jest naprawdę uniwersalne. Materiał, z którego jest ono wykonane jest miły w dotyku, a przy tym łatwe w czyszczeniu. Bardzo się cieszę, że udało mi się dostać ten kokon w tym sklepie. Z pewnością będzie mi długo służyć.