Posiadanie rasowego psa i związane z tym wydatki

Psi fryzjer to do niedawna był zawód, który większość z nas traktowała z przymrużeniem oka i tylko nieliczni decydowali się na strzyżenie psów w profesjonalnych zakładach. Jednak wraz z popularnością rasowych psów, które w naszym kraju posiada coraz więcej osób, rośnie również popularność tego typu usług.

W związku z tym, że Polacy nie są najbogatsi, zjawisko posiadania drogich rasowych psów, o które trzeba specjalnie dbać, nie jest jeszcze tak rozpowszechnione jak w innych krajach, ale stopniowo się to zmienia, nie tylko ze względu na modę, ale tęż na bogacenie się społeczeństwa, co przekłada się na to, że posiadanie drogiego psa i jego kosztowne utrzymanie, w zakres czego wchodzi również fryzjer dla psa i jego regularne odwiedzanie, nie jest już problemem. Wiele osób chce mieć rasowego, zabawnego pieska, na przykład yorka czy pudelka, także dlatego, że widzi się takie zwierzaki u wielu gwiazd show-biznesu i bogatych ludzi.
Są często swoistym gadżetem, przywołującym na myśl wielki świat i bogactwo, kojarzą się nawet z luksusem (bo nie każdego na to stać), więc choćby po to ci, którzy mogą sobie na to pozwolić, decydują o zakupie rasowego kosztownego pieska. Jasne zaś jest, że zakup go to nie jedyny wydatek i trzeba koniecznie odpowiednio o niego dbać. Takie psy są znacznie bardziej wymagające niż inne, mniej wymyślne rasy czy – tym bardziej – zwykłe kundelki, zarówno jeśli chodzi ich zdrowie (psy te częściej chorują i koniecznie muszą być podstałą opieką lekarza, często też wymagają przewlekłego leczenia, na przykład w podeszłym wieku, podczas gdy u „zwykłych” psów nie jest to regułą), jak i wygląd.

Sierść rasowego psa wymaga strzyżenia, ale oczywiście zależy to od rasy i rodzaju sierści. W niektórych przypadkach można dokonywać strzyżenia samodzielnie, ale w większości jednak warto odwiedzać profesjonalnego fryzjera.