Popularne zabawy weselne

dj na weseleWesele to czas wspaniałej zabawy, w czasie której dużo się je, pije i tańczy. Na każdym weselu oprócz doskonałego jedzenia i picia ważna jest oprawa muzyczna oraz organizacja zabaw i konkursów dla gości.

Oprawą muzyczną może się zająć Dj na wesele, który zapewni muzykę do tańca zarówno dla młodszych, jak i dla starszych. W czasie całego wesela prezenter przedstawia piosenki i zabawy dla dzieci. Zawsze pojawiają się tradycyjne kaczuszki, które są wręcz uwielbiane przez najmłodszych. Dzieci mogą także brać udział w konkursach, w zamian za co otrzymują od pary młodej słodycze: cukierki i czekolady.
Zabawa weselna rozpoczyna się od pierwszego tańca pary młodej. Może to być tradycyjny taniec, w rytm wybranej piosenki. Nad wyborem piosenki do tańca na pierwszy taniec trzeba się dobrze zastanowić, gdyż będzie to piosenka, którą będzie się pamiętać do końca życia. Niektóre pary młode decydują się na oryginalny i zabawny pierwszy taniec. Podkładem jest zmiksowany zestaw utworów, w czasie których para młoda prezentuje swój układ taneczny. Zawsze towarzyszy temu mnóstwo śmiechu i zabawy.
Po pierwszym tańcu do zabawy weselnej mogą się włączyć wszyscy goście. W czasie trwania całego wesela dj proponuje konkursy i zabawy.

Niemal na każdym weselu Gdańsk pojawia się zabawa z krzesłami. W centralnej części sali ustawia się rząd krzeseł. Zaprasza się do konkursu np. 10 gości weselnych, a krzeseł jest tylko 9. Grupa gości tańczy wokół krzeseł tak długo, jak długo gra muzyka. Kiedy muzyka się skończy goście zajmują miejsca na krześle. ten kto nie zdąży zając miejsca odpada. Zabawa trwa tak długo aż pozostanie jedno krzesło i zasiądzie na nim jedna tylko osoba.