Popularne koty brytyjskie

Dla wielu osób, kot jest niezastąpionym członkiem rodziny i jej maskotką. Oczywiście nie wszystkie rasy się sprawdzą w domach pełnych dzieci czy innych zwierząt, ale jest ich tak dużo, że każdy kto chce, znajdzie idealnego dla siebie mruczusia.

Czym się wyróżniają koty brytyjskie?

kocięta brytyjskie niebieskieNie od dziś wiadomo, że koty chodzą własnymi ścieżkami i potrafią pokazać swój charakter. Jednak nie każdy taki jest, ponieważ w zależności od rasy, kot może mieć łagodne usposobienie, lubić dzieci czy częstą zabawę. Z powodzeniem można rzec, że każdy kot jest inny, dlatego zanim się go sprowadzi do domu, to warto wnikliwie poznać daną rasę. Do jednych z najładniejszych, ale też najbardziej łagodnych, należą kocięta brytyjskie niebieskie, które występują dość rzadko. Ich piękne, niebieskie oczy są w stanie oczarować niejedną osobę, ale przeważnie kocięta tej rasy mają piwny lub zielony kolor oczu. Jeżeli chodzi o umaszczenie, to może ono być beżowe, brązowe czy kawowe, choć najbardziej pożądane jest szare. są to bardzo inteligentne zwierzęta, które szybko się uczą, szybko przyzwyczajają do nowego miejsca czy akceptują towarzystwo innych zwierząt. Bardzo lubią zabawy i spędzanie z nimi czas, gdyż są wyjątkowo towarzyskie, przez co sprawdzą się w domu z dziećmi. Brytyjczyki, to koty o dość krępej budowie z krótkimi łapami, nieco skróconymi pyszczkami, szeroko rozstawionymi uszami i długimi, zaokrąglonymi ogonami. Taki kot żyje średnio od piętnastu do osiemnastu lat i może ważyć pięć – osiem kilogramów.

Zakup kota brytyjskiego jest sporym wydatkiem, szczególnie jeżeli będzie on posiadał rodowód. Przeważnie za popularnego brytyjczyka trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych, a jeżeli będzie on szary z niebieskimi oczami, to cena znacznie pójdzie w górę.