Polecany test na pasożyty

W naszym organizmie w każdej sekundzie dochodzi do milionów reakcji i procesów, które mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Ponadto żyją w nas przeróżne organizmy, które są naszymi sprzymierzeńcami w walce z zagrożeniami.

Jakie pasożyty wykrywają testy?

test na pasożytyTrzeba zaznaczyć, że nasz organizm dzielimy z pożytecznymi i szkodliwymi bakteriami. Te pierwsze są nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania, a z drugimi trzeba walczyć, gdyż zagrażają naszemu zdrowiu. Jednakże to nie jedyne zmartwienia, gdyż nierzadko w naszym wnętrzu kryją się też pasożyty, które mogą tam pozostawać przez naprawdę długi czas. Na dodatek, nie zawsze dają wyraźne objawy, gdyż dość często w zaawansowanym stadium powodują ból głowy, biegunkę, wymioty czy ogólne zmęczenie. Takie objawy mogą sugerować o przeróżnych problemach zdrowotnych, niekoniecznie obecności pasożytów, zatem nierzadko dochodzi do błędnej diagnozy. Jednakże jest na to skuteczny sposób i jest to test na pasożyty, który odpłatnie wykonamy w każdej placówce diagnostycznej. Podstawowym badaniem laboratoryjnym na pasożyty jest mikroskopowe badanie kału, na podstawie którego może wykryć w nim cysty, jaja i larwy pasożytów. Jest jeszcze drugi rodzaj badania i pobiera się do niego próbę krwi, w której oznacza się określone przeciwciała, które produkuje organizm w razie obecności poszczególnych rodzajów pasożytów. Trzeba pamiętać, że w przypadku badania kału, konieczne jest oddanie aż trzech próbek materiału, w określonych odstępach czasu.

Pasożyty, które mogą żyć w naszych jelitach, przeważnie pozostają tam niezauważalne przez dłuższy czas, ale w pewnym momencie mogą powodować określone dolegliwości, które powinny nas zaniepokoić. Nie należy ich bagatelizować, gdyż pasożyty same nie opuszczą naszego organizmu.