Polecany kask od Peltora

Kaski ochronne to dla naszej załogi standardowe wyposażenie, bez którego nigdy nie wybieramy się w góry. O wszelkiego rodzaju obrażenia jest bowiem tam bardzo łatwo, a ochrona głowy jest jedną z najważniejszych kwestii bezpieczeństwa oprócz dobrego wyposażenia alpinistycznego i odzieży termoaktywnej, chroniącej przed zimnem.

Najlepsze kaski do ochrony głowy na miejscu pracy

peltor kaski ochronneNie wszystkie kaski ochronne nadają się jednak do pracy na wysokościach. Normalne plastikowe kaski, na przykład, całkowicie nie nadają się do pracy alpinistycznej, gdyż nie są wygodne, a mają również bardzo dużą tendencję do przesłaniania widoczności, co w naszej pracy jest niedopuszczalne. Nie używamy więc najprostszych kasków BHP, używając w ich miejscu znacznie lepszych wariantów. Produkowane przez firmę Peltor kaski ochronne są jednymi z tych które możemy natomiast śmiało polecać wszystkim osobom potrzebującym porządnej, sprawdzonej ochrony głowy. Mają one bowiem aluminiowy dzwon, o wiele odporniejszy niż dowolny dzwon z plastiku, który mniej amortyzuje uderzenia, aczkolwiek znacznie lepiej zatrzymuje je w miejscu. Z tego powodu, kask posiada znacznie lepszą piankę wytłumiającą pod dzwonem, która amortyzuje wstrząsy znacznie lepiej niż plastik większości kasków. Na dodatek, fasunek kasku jest na tyle elastyczny iż nie powoduje dyskomfortu, ani też nie może uciskać noszącego nawet po silnym naciągnięciu.

Owy kask jest silnie wzorowany na kaskach ratowniczych i wojskowych, więc osoby które miały z takimi do czynienia natychmiast rozpoznają hełmy na których został wzorowany, i preferują go ponad inne kaski ochronne, nie mające tak dobrej charakterystyki. Mimo iż jest to porządny kask, doskonale spełniający swoje zadanie, pozostaje nadal bardzo tanim narzędziem do ochrony głowy.