Pokój jak z bajki

Każdy rodzic marzy o pięknym i funkcjonalnym pokoju dziecięcym, każde dziecko chce, aby jego pokój był po prostu fajny. Na szczęście oba te oczekiwania da się połączyć.

Nowoczesne meble dziecięce są wykonane solidnie i bezpiecznie. To znaczy, że nie ma w nich trujących farb czy szkodliwych komponentów. Co do wyglądu. Oferta na rynku jest tak szeroka, że każdy dzieciak znajdzie coś dla siebie. Postacie z bajek, gier czy też na przykład amazońska dżungla. Ograniczeniami są jedynie wyobraźnia i budżet rodziców.

Meble dla dzieci mają jeszcze jedną niebagatelną zaletę. Część z nich rośnie razem z dzieciakiem. Z łóżeczka można wyjąć boczne szczebelki, krzesełko podnieść do góry a biurko rozsunąć. Co prawda takie nowoczesne udogodnienia bywają droższe przy zakupie, ale takie meble dłużej posłużą maluchowi. Inwestycja, która zwracać się będzie przez jakiś czas.

Bardzo ważnym meblem w pokoju każdego dziecka czy nastolatka jest biurko.

Biurko dla dziecka jest miejscem, gdzie spędza wiele godzin, odrabiając lekcje czy po prostu rysując. Dlatego powinno być dopasowane go wzrostu dziecka, by nie nadwyrężać delikatnego układu ruchowego.

Przy biurku powinno stać krzesło o regulowanej wysokości z podłokietnikami. Takie rozwiązanie zwiększy komfort pracy.

Istotna jest też szerokość blatu. Na biurku powinna znaleźć się lampka oświetlająca przestrzeń roboczą. Ponadto pojemniki na wszelakie przybory do pisania, rysownia.

Jeśli burko będzie zbyt małe, to nie zdoła pomieścić podręcznika, zeszytu i innych pomocy, co utrudni maluchowi naukę i rozproszy dziecko.

Odpowiednio zaprojektowany pokój, pomoże dziecku nie tylko efektywnie odrabiać lekcje, ale i odpoczywać bawić się. Stanie się jego wymarzonym azylem. Miejscem gdzie czuję się bezpiecznie i dobrze.

Warto poświęcić trochę czasu i zafundować dziecku pokój w którym będzie czuło się jak w bajce.