Płaszcze na zimę dla kobiet

Mówi się, że każda kobieta powinna mieć w swojej garderobie kilka rodzajów płaszczy na różne okazje – klasyczną skórę, elegancką wełnę, jesienny płaszcz odpowiedni na deszczową pogodę i zdecydowanie zimowy płaszcz. Płaszcz to bardzo popularny element tworzenia efektownych stylizacji.

Jaki płaszcz jest hitem tej zimy?

płaszcz damski w kratę oversizeNajgorętszy trend tego sezonu jest to pluszowy płaszcz w kroju oversize, który zdecydowanie można nosić ze wszystkim. To także jeden z powodów, dla których cieszy się coraz większą popularnością i dlaczego znani projektanci włączyli go do swoich aktualnych kolekcji. Idealny tutaj będzie płaszcz damski w kratę oversize, który świetnie prezentuje się z jeansami, ale z pewnością można go użyć również do sukienek. Wybierzmy nawet odważne lub pastelowe kolory, które są obecnie w centrum uwagi. Puszysty różowy płaszcz w kratkę wystarczy uzupełnić prostymi butami i torebką, a stylowy strój gotowy. Należy unikać jednak dużych kołnierzy, puszystych futer w górnej części płaszczy oraz zbyt luźnych i bezkształtnych modeli, które sprawiają, że wizualnie jest się szerszym. Na puszystych kobietach najlepiej wyglądać będą płaszcze o kroju empirowym lub trapezowym oraz płaszcze ozdobione ciekawymi detalami podkreślającymi ramiona i nogi. Można również wypróbować lejący się, luźny krój płaszcza, który kończy się na udach, aby wydłużyć sylwetkę. Trzymajmy się jednak z dala od zbyt luźnych i bezkształtnych cięć.

Niewątpliwie hitem tego sezonu jest klasyczna kratka. Neutralne kolory, takie jak czarny, oliwkowy, brązowy, bordowy czy granatowy są ponadczasowe i bez problemu mogą królować w szafie przez kilka sezonów. Kraciasty płaszcz wygląda luksusowo i wznosi każdy strój na wyższy poziom. Jest to idealny wybór na eleganckie wyjście, jak i na zwykły spacer.