Plandekowe akcesoria

Firmy, które produkują plandeki na samochody posiadają w swojej ofercie sprzedażowej nie tylko plandeki do samochodów osobowych, ale również pokrowce na przyczepy, plandeki na duże i mniejsze samochody ciężarowe i inne według zamówienia odbiorcy.

Warto zakupić akcesoria do swojego

Pokrowce samochodowe produkowane są z bardzo wytrzymałych materiałów, które musza zapewniać odporność na szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych ( deszcz, śnieg, mrozy), na uszkodzenia mechaniczne ( drobne i większe kamienie z poboczy dróg, inne pojazdy). Materiał używany do wyprodukowania plandeki to najczęściej polietylen, sztuczne tworzywo wykazujące wiele zalet koniecznych do produktu muszącego się wykazywać wieloma cechami wytrzymałości. Nawet taki produkt jak pokrowce samochodowe-citroen c4 czy pokrowiec do przewozu psa także musi wykazywać podobne cechy by długo służył właścicielowi pojazdu chroniącego zarówno wnętrze pojazdu jak i jego karoserię. Plandeki samochodowe to nie tylko podstawowy materiał, z którego są wykonane, ale również wszelkie dodatkowe akcesoria potrzebne do zamontowania plandeki na samochodzie. Przede wszystkim można tu wymienić tak zwane oczka, najczęściej metalowe, ale też z tworzywa sztucznego, przez które przeciągane są linki lub sznury utrzymujące plandekę na obrzeżu samochodu. Wśród innych akcesoriów znajdują się mostki obrotowe, paski napięciowe, spec lane profile do zaczepiania plandeki montowane na skrzyni pojazdu, paski ze sprzączkami, paski do oczek prostokątnych, , specjalne profile do napinania plandek.

Pomocne elementy w montowaniu pokrowców to także napinacze ręczne, klamry z hakami i wiele innych stosowanych zarówno przy produkcji samej plandeki jak i te, które będą niezbędne do jej umocowania na samochodzie. Dodatkowe akcesoria niezbędne przy poruszaniu się na drogach to na przykład taśmy odblaskowe zwiększające widoczność pojazdu na drodze, to także linki celne konieczne przy przewozach międzynarodowych samochodami ciężarowymi, gdzie towar osłonięty jest plandekami w przeciwieństwie do samochodów wykorzystujących kontenery.