Pakowanie zbiorów

Co roku, w okresie wakacyjnym, wielu młodych ludzi wyjeżdża za granicę w celu zarobienie pieniędzy. Pracując miesiąc w Niemczech, czy też innych krajach położonych na zachód od nas, mogą spodziewać się wynagrodzenia około dwukrotnie przekraczającego średnią krajową płacę w Polsce.

Siatka do zbierania upraw na plantacjach

siatka do pakowania podczas zbiorówNajczęstszym kierunkiem wybieranym przez wspomniane wyżej osoby są oczywiście Niemcy, gdzie wynagrodzenie podawane jest w walucie euro. Najwięcej osób podejmuje się pracy przy zbiorach najróżniejszych owoców, czy też warzyw. To, co taki pracownik będzie zbierał, uzależnione jest od miesiąca. Czasami zbiera się truskawki, które pakowane do koszyczków zostają później sprzedawane w sklepach, a niekiedy jabłka. Siatka do pakowania podczas zbiorów jest w przypadku tych owoców najlepszym rozwiązaniem, ponieważ gwarantuje, że nie zostaną one pogniecione, i co najważniejsze, powietrze będzie miało do nich dostęp. Przechowywane w takich warunkach mogą wytrzymać o wiele dłużej niż wrzucone do wielkiego pojemnika, w którym bez wątpienia, doszłoby do sporych uszkodzeń owoców. Z tego też powodu wielu sadowników stara się, aby w ich magazynie znalazła się taka siatka. Nie jest ona specjalnie droga, a korzyści, które mogą być osiągnięte dzięki jej używaniu, są bardzo duże. Zbieranie owoców do tego typu zbiornika jest też bardzo wygodne dla samych pracowników, którzy mają możliwość łatwego przenoszenia pozbieranych plonów, tak aby nie zostały one porozsypywane.

Wszelkiego rodzaju owoce, które są wystarczająco twarde, aby się nie pognieść, powinniśmy zbierać do specjalnie do tego celu przeznaczonych siatek. Powodują one, że takie owoce mają dostęp do świeżego powietrza, dzięki czemu łatwiej jest uniknąć niepotrzebnego zepsucia.