Osprzęt do odkurzacza centralnego

Centralne odkurzacze, mimo dość znacznej trudności w ich instalacji, szybko znalazły szerokie grono entuzjastów, głównie właścicieli obiektów hotelowych czy wypoczynkowych, w których użycie centralnego odkurzacza zdecydowanie odciąża personel utrzymania czystości. Nic więc dziwnego iż w niedługim czasie po wprowadzeniu tych odkurzaczy do sprzedaży pojawiło się mnóstwo akcesoriów usprawniających ich działanie.

Dodatkowe wyposażenie do odkurzaczy centralnych

akcesoria do centralnego odkurzaczaPierwszym i najbardziej poszukiwanym rodzajem wyposażenia dodatkowego, jakie pojawiło się na rynku po wprowadzeniu do sprzedaży samych odkurzaczy były węże. Niektóre modele centralnych odkurzaczy nie były bowiem wyposażone w węże pozwalające na sprzątanie pomieszczeń o dużej powierzchni, toteż dłuższe, bardziej elastyczne przewody były poszukiwane przez załogi sprzątające i personel hoteli od początku. Za bardzo użyteczne akcesoria do centralnego odkurzacza uznaje się również wszelkiego rodzaju końcówki, zarówno zwykłe jak i specjalistyczne. Podobnie jak węże, dobrze dopasowane końcówki pozwalają na sprzątanie z bardzo dużą dokładnością, zwłaszcza w niedostępnych miejscach, i w wielu przypadkach ogromnie usprawniają pracę samego odkurzacza, mając bardziej optymalne wloty powietrza.

Akcesoria takie jak gniazda bardziej pasujące do konkretnego wystroju wnętrza w którym zamontowane jest gniazdo odkurzacza czy lepsze silniki są również często poszukiwane, więc w ofertach producentów odkurzaczy można znaleźć najróżniejsze akcesoria, mniejsze czy większe, mające na celu ułatwić i usprawnić pracę z użyciem odkurzacza. Dostępne są także części zamienne do mechanizmów odkurzaczy, potrzebne choćby na wypadek awarii czy w przypadku chęci podniesienia osiągów fabrycznego odkurzacza.